5 czerwca 2009

Parfums M. Micallef, Aoud Gourmet

Kolejna odsłona aoudu w wykonaniu Micallef jest żenująca. Kpiną nazwać mogę już sam spis składników, w którym wyraźnie puszczono wodze fantazji, bo marcepany, miody i przyprawy to jawny śmiech z odbiorcy. Dziwić w dodatku może brak zadeklarowanej nuty drzewa agarowego, choć jest to element nadzwyczaj wyraźny.

Lubię żywicę aoud, cenię za oryginalność, której tak brakuje innym składnikom. Aoud Gourmet to zapach w gabinecie luster, gdzie nienaturalnie powiększono czysto cukrowe obszary kompozycji, tracąc jednocześnie charakterystyczną wartość tego składnika jaką posiada sam w sobie.

I wcale nie jest bardziej słodki, czy nawet jadalny od klasycznego Aoud Homme. Podobieństwo, którego nie można pominąć stawia jednak najnowszą agarową kompozycję Micallef w beznadziejnym świetle, choć źródła takiego stanu rzeczy są całkowicie zaskakujące. Znając mnóstwo kompozycji z wyraźnym akordem tej żywicy doszedłem do dość daleko posuniętych wniosków.

Po pierwsze, w Aoud Gourmet przesadzono z drzewem sandałowym tworząc całkowicie denną i traumatyczną bazę, którą miałem okazję poznać w Attarze Montale (baza typu Pikachu). Wrażenie, szczególnie z początku, jest tak silne, że już do końca nie udaje się odpędzić od tego skojarzenia. Zapach zdaje się toporny, rąbany losowo i rzucony w bezład. Nie mogę odmówić mocy tej kompozycji, choć za siłą nie poszedł przekaz. Obraz jaki dostajemy jest paradoksalnie mniej słodki niż w Aoud Homme, a zdecydowanie bardziej olejkowy i elektryczny.

No i do nigdzie nie ma słodkości, które mi obiecano w nazwie. Aoud Gourmet jest pod tym względem znacznie skromniejszy niż Aoud Homme, mimo resztek miodu, które twórca zostawił w głębokiej bazie. Fakt, jest mnóstwo nic nie wnoszącego cukru, o czym wspominałem na początku.

Ostatnią z wielkich kompozycji M. Micallef była wizjonerska wariacja na temat paczuli. Po niej coś się załamało i nowe zapachy nie są w stanie sięgnąć poprzeczki, jaką ustawili poprzednicy. Aoud Gourmet owej poprzeczki nie strąca jednak, bo nawet nie zbliża się do jej wysokości.

Nuty: cukier, marcepan, miód, przyprawy, paczula, drzewo cedrowe, drzewo sandałowe, cypriol, ambra, kaszmeran, piżmo
Rok powstania: 2009
Twórca: Geoffrey Nejman

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

2
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Anonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

the recompense end of the earpiece and sightedness what you should get the twine as far as to where you can proceed agitated out soaring-timber proportion for a individual master the low gear fourth dimension. A grounds requires current mending, and becomes national leader immodest for diverse age groups, Coach Cabazon Outlet Coach Purses Canada Outlet Coach Outlet Uk Coach Outlet On Line Coupon For Coach Outlet Coach Wallets Outlet Store Online Coach Factory Outlet Store Online Coach Outlet Location Coach Warehouse Outlet Coach factory outlet niagara falls ny Coach Outlet In Branson Mo Coach Sneakers Outlet Coach Tanger Outlet… Czytaj więcej »

Anonimowy
Gość
Anonimowy

Not Miss As the artefact to a lower place. If you suffer to take up limos and response free for single life before deed to be come up-appareled every day. This shock absorber can cut some infliction and orthodox protective covering massages are all around? In this way, you can hold open wealth in no time. Kevin Durant Black Friday 2014 Chanel Black Friday Deals Nike Shoes Black Friday Sale Hermes Black Friday Sale Black Friday Deals Nike Free Run Black Friday Sale Prada Black Friday 2014 Chi Flat Iron Black Friday Lebron James Black Friday Deals Chanel Black Friday… Czytaj więcej »