18 października 2009

Etat Libre d`Orange, Fat Electrician

Te nazwy już mnie nie dziwią, same zapachy też nie. Fat Electrician to kolejny już punkt na spadającej prostej, która nie ma przed sobą perspektyw na zmianę kursu. Jest nudno i do bólu męsko. Podtytuł nosi nazwę „semi-modern vetiver””, ale ja nie dostrzegam tu żadnego modern. Męska, skostniała klasyka, która od początku do najgłębszej bazy czerpie z rzeczy znanych i, co więcej, oklepanych.

No to lecimy. Spirytusik odparował. Jest wetiwer w formie zasuszonej, drapiącej. Zawieszone zioła na strychu pokryte wiekowym kurzem są wciąż zielone. Chloroplasty zastygłe w gorącym podmuchu wciąż mają swój barwnik, choć życie uszło z nich wieki temu. Mnóstwo roztoczy, które są nie do zobaczenia, pałęta się po całej przestrzeni. Fat Electrician nie jest wcale gruby. To chude chłopisko, naznaczone mijającym czasem i zmieniające się w formie wetiweru.

Główny składnik nie jest dymny jak w Encre Noire czy Fumidusie. Nie jest też świeży i lekki do czego przyzwyczaił nas choćby Guerlain. To wersja rodem z pierwszej Trójki Six Scents- wersja ze strychu. Mogąca być ciekawą, ale w tej kompozycji będąca nudną. Czas kieruje Fat Electrician na tory jeszcze bardziej zakurzone, pozbawione słodyczy, która miała nadejść wraz z wanilią i palonym opoponaksem. Ja tych dwóch nuty nie potrafię w całej kompozycji nawet przez moment dojrzeć. Jest mirra- to fakt. Wersja mdła, wywołując wręcz nudności, oleista, ale zjełczała.

W sumie to chyba najsłabsza z kompozycji Etat Libre d`Orange jakie wąchałem do tej pory. Brakuje nośności, ducha wetiweru. Prawdę mówiąc, Fat Electrician jest słabowity i nienajedzony. Dużo kurzu z niczego. Seksu nie odnotowano.

Nuty: wetiwer, wanilia, mirra, opoponaks
Ocena ogólna: 2/10
Twórca: Antoine Maisondieu
Rok powstania: 2009

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Myśle,że poniosło Cie za bardzo przy tej recenzji;-)
Jestem miłośnikiem wetiweru,znam w zasadzie wszystkie wypusty w tym klimacie
i uważam,że to jedna z najciekawszych interpretacji tego składnika.
Zachęcam do ponownych testów,naprawde fenomenalna kompozycja.

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Excellent article! We will be linking to this particularly gfeat article on our website.
Keep up the good writing.

Look into my homepage … valve Testing