3 listopada 2009

Amouage Molook oraz Tribute

Kolejny rzut attarów za ciężkie pieniądze. Tym razem nie jest tak beznadziejnie jak w Andalusie i Homage, ale wciąż daleko od zachwytów.

Najpierw żenada pójdzie pod osąd. Wysoko półkowe szczegóły- tu ich zabrakło, poza ceną oczywiście. Zapach jest płaski, jednowymiarowy.Wszystko można było przewidzieć po nutach, które są kolejną kopią oklepanej już formuły Amouage. Na siłę pewnego nowatorstwa można się doszukać w dodaniu skóry, której do tej pory w attarach nie było. Tak naprawdę to kolejny gwóźdź do trumny Tribute,bo nuty zwierzęce ostatnio stały się nadzwyczajnie modne. I może jest tu cały splendor Półwyspu Arabskiego i całego tego bajecznego bogactwa,ale w złoty bełkot mnie nie przekonuje.

Zupełnie inaczej sprawa ma się z Molookiem.Ten mi się podoba i zaryzykuję stwierdzenie, że jest to najlepszyzapach w formie olejku jaki poznałem (może obok Winter Rose Yosh).Pierwsze co nasuwa się na myśl to jego odmienność wobec reszty attarów Amouage. Tutaj każda ingrediencja jest oddzielona od drugiej. Każda ma swój czas na przemowę i każda ma określone spektrum ruchów. Molook potrafi przydusić sypiącym się gradem przypraw (choć nie są wymienianew składzie takie elementy), żeby za moment przeobrazić się w „słodkie i puchate” (to pewnie za sprawą ambry). Syndrom Smoka, który też potrafił zadusić na śmierć, ale jak już zdecydował się na współpracę to oszałamiał nosiciela.

Pięknie poprowadzony aoud, który tak naprawdę stanowi o całości tego zapachu. Uniknięto syndromu Montale, gdzie ta nuta stała się koszmarem waniliowości znanej z ręki rodziny Micallef. Molookzdaje się pokazywać znacznie większe bogactwo niż wynika to zdeklarowanych nut. Paradoksalnie, właśnie to ograniczenia sprawiło, że attar zachowuje się tak wdzięcznie i tak niesamowicie. Niestety, cena nie pozwala mi upatrywać Molooka w kategoriach „mój”, choć na attara nie jest najdroższy. 695zł za 15 ml… Dużo? Mało?

Amouage, Tribute
Nuty: róża, olibanum, labdanum, ambra, skóra, jałowiec, tytoń, przyprawy
Ocena ogólna: 3/10
Rok powstania: 2009
Twórca: b.d.

Amouage, Molook
Nuty: róża, ambra, aoud, drzewo sandałowe
Ocena ogólna: 7/5/10
Rok powstania: 2009
Twórca: b.d.

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Marcinie,
Quality go nie posiada, gdzie go można powąchać..?

pozdrawiam

Monika