![]() |
Narciso Rodriguez Rouge |
Dla wielu osób to bez wątpienia jedna z ważniejszych premier tego roku. Wszak Narciso Rodriguez to marka posiadająca w swojej ofercie perfumy niemal wyłącznie wybitne. A Narciso Rouge?
To zapach mający uosabiać pasję i namiętność, być uzupełnieniem doznań niesionych przez wersję białą i czarną. Nutami koronnymi została róża (co oczywiste) z irysem. W bazie odnajdziemy koronny wetiwer i piżmo – sygnaturowy składnik wszystkich perfum Narciso Rodriguez.
![]() |
Narciso Rodriguez Narciso Rouge 90 mL |
Praktyka jest jednak inna. Oficjalny spis nut jest niepełny, ponieważ nutą pierwszego planu jest czerwony pieprz, a mówiąc ściślej – olejek z czerwonego pieprzu. Być może włączono go w poczet nuty różanej i pominięto jako pojedynczego aktora. Takie zagranie jest w gruncie rzeczy możliwe do uzasadnienia, ponieważ jestem niemal pewien, że w Narciso Rouge NIE ma ani kropli naturalnego olejku lub absolutu róży. Nuta róży została tu wykreowana z chemicznych, syntetycznych i paskudnie tanich składników i właśnie z olejku czerwonego pieprzu.
![]() |
Narciso Rouge – oficjalna fotografia |
Do tego dołóżmy zwały drzewnych i pudrowych plastików, które mają z kolei imitować irysa, tonkę i piżmo. Narciso Rodriguez przyzwyczaił nas do tego, że z piżma (zawsze syntetycznego, bo innego nie można stosować) tworzył arcydzieła i prawdziwe cuda. W Narciso Rouge tego nie ma. Jest za to tragedia kurzu, taniości i żenady. Można się tu dopatrzeć niuansów przeterminowanych i zwietrzałych kosmetyków. I o ile na początku czerwony pieprz nieco maskuje te wszystkie niedoskonałości, to im dalej w las, tym przekonać się możemy, że są to najgorsze i najsłabsze perfumy, jakie kiedykolwiek pojawiły się w portfolio marki Narciso Rodriguez
Opinia końcowa o Narciso Rodriguez Narciso Rouge
Wspaniała seria wyłącznie genialnych perfum, którymi czarowała hiszpańska marka, dobiegła końca. Narciso Rouge to chemiczny i zakurzony koszmarek, więc ani nie znajdziemy tu pasji, ani seksu, ani kunsztu perfumerii.
Chciałbym, żeby się okazało, że to nie Francis Kurkdjian jest autorem tego „dzieła”.
Najważniejsze cechy:
- + migocząca nuta czerwonego pieprzu
- – tragicznie syntetyczna i płaska nuta różana
- – zakurzona nuta piżmowo-drzewna
- – dramatycznie płaski charakter kompozycji w sercu i bazie
Nuty: róża, irys, drewno cedrowe, piżmo, wetiwer, bób tonka
Rok premiery: 2018
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 90 mL
Trwałość: średnia, około 4-5 godzin