17 grudnia 2020

Carolina Herrera Good Girl Supreme

Carolina Herrera Good Girl Supreme

Carolina Herrera lansuje w tym roku drugą wariację na temat szpilkowego klasyka

Good Girl Supreme jest jednak kompozycją nie tak bezkompromisową i z wyraźnie unowocześnioną formułą. W skrócie, powiedziałbym, że dodano nut ze słodziaków owocowych, a odjęto – i to już jest wadą – niemal całą genialną bazę klasyka. Zostały z niej ledwie ślady.

Mamy zatem bardzo przyjemny w odbiorze początek. Jest wyraźnie lżejszy, musujący i trochę cierpki. To akurat pożądany efekt i w dodatku gra nawet ciekawie. Po kilku chwilach pokazuje oblicze trochę gorsze. Skojarzenia ze średnią półką nie będą błędem, ale też nie jest tak, że doświadczamy tragedii. Powiedziałbym, że ten akord owocowy jest w miarę niezły, choć nie genialny. Kolejną uwagą lub raczej wrażeniem jest to, że perfumiarz postanowił włożyć do Good Girl Supreme kroplę czegoś na kształt Pink Sugar lub R.E.M. – ale ta kropla jest jednak minimalnie niższej jakości niż dwie wspomniane kompozycje. Podkreślam, że dalej nie jest źle, a efekt jest naprawdę dobry.

Good Girl Supreme 30 mL

Gorzej dzieje się w bazie, którą wzbogacono drzewno-zielonym wetiwerem. Przyznam, że ja go nie wyczuwam. Szczególnie kiepsko wypada porównanie nadgarstek do nadgarstka z klasyczną Good Girl Eau de Parfum. Jest tu płasko, tanio i generalnie bieda z nędzą, Jeśli mamy na nadgarstkach dwie kompozycje i porównujemy je w jednym czasie, to zjawisko to poraża. Efekt ten zresztą też jest widoczny, choć mniej, na bawełnie. Przy testach porównawczych można też stwierdzić, że wariacja Supreme jest mniej trwała i z czasem jej projekcja również spada poniżej poziomu pierwowzoru.

Opinia końcowa o perfumach Carolina Herrera Good Girl Eau de Parfum Supreme

Nie doświadczam w nowej wersji tego zachwytu, który towarzyszy mi przy każdorazowym wąchaniu pierwszej wersji. I o ile mogę uznać, że początki obu perfum są po prostu różne (ale na zbliżonym poziomie), to baza odsłony Supreme jest już, bez rozmydlania, po prostu słaba.

Kampania perfum Good Girl Supreme

Good Girl Supreme perfumy

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony carolinaherrera.com

 

Najważniejsze cechy:

charakter: słodki

  • + wpleciony ciekawy akord owocowy na otwarciu
  • +/- znaczące podobieństwo do klasyka
  • – zubożona baza

Charakterystyka:

Nuty: akord owocowy, wetiwer, jaśmin, tuberoza, bób tonka

Rok premiery: 2020

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 80 mL

Trwałość: dobra (mniejsza niż klasyka)

Twórca: Louise Turner

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Magdalena
Magdalena
3 lat temu

Dzień dobry,
Czy będzie może w najbliższym czasie recenzja nowego zapachu Jenifer Lopez „Promise”?

Wendy
Wendy
3 lat temu

Jestem fanką oryginalnej Good Girl, ten zapach też mnie zainteresował, wydaje mi się, że bardziej nadaje się do noszenia na co dzień. Mimo wszystko na razie nie zdecydowałam się na zakup, bo mam dużo innych pachnideł o podobnych nutach, może w przyszłości.