5 maja 2021

Le Galion Champs de Mai

Le Galion Champs de Mai

Przy okazji wprowadzenia tej marki do Impressium wiele osób pytało o kreacje Quentina Bischa, których u mnie nie ma. Tak się złożyło, że w 2020 roku Le Galion zaprosił do współpracy francuskiego perfumiarza, który wykonał dwie mikstury. I dziś o pierwszej z nich.

Le Galion Champs de Mai to kompozycja różana. Wedle zamierzeń miała emanować świeżością, lekkością i przypominać kwiat pokryty poranną rosą. Niestety, już pierwszy test sprawił, że przed nosem materializuje się róża chemiczna, płaska, słodko-zakurzona. Co więcej, jeśli nawet jest tu esencja lub absolut róży, to w ilościach marketingowych. Champs de Mai to przykład perfum molekularnych, w których postawiono w 100% na syntetyki. Nie jest tak, że sztuczne molekuły podkręcają naturalne składniki (co jest wg mnie najlepszą drogą), a same grają pierwsze skrzypce. W zasadzie drugie, trzecie i czwarte też…

W efekcie róża Quentina Bischa jest martwa. To kwiat o trzech twarzach: pudrowo-zakurzonej, słodkiej, metalicznej. I nie ma znaczenia, czy wąchamy te perfumy minutę po aplikacji, czy trzy godziny po aplikacji – obraz róży jest niezmienny. Z czasem tylko dochodzą jakieś paskudnie zakurzone utrwalacze rodem z najniższej półki. Wierzę, że ten obrazek może się komuś podobać, ale w mojej opinii nie ma nic wspólnego ze sztuką perfumeryjną. Ewentualnie polecam testy osobom, które lubią syntetyczne koszmarki – w typie Zarkoperfum, Byredo, Escentric Molecules czy Aether.

Opinia końcowa o perfumach Le Galion Champs de Mai

Zapach ten nie pasuje w ogóle do całości marki, której kompozycje potrafią być na kosmicznym poziomie i pokazują wspaniałą grę naturalnych składników (jak L’Ame Perdue czy Aesthete)

Wszystkie zdjęcia i materiały oficjalne pochodzą ze strony LeGalion.com

Najważniejsze cechy:

charakter: różany

  • – bardzo syntetyczny wydźwięk
  • – niska jakość składników
  • – płaski charakter i niezmienność

Charakterystyka:

Nuty: akord morelowy, róża, Rosyfolia, Petalia, Ambroxan, Nympheal, Pomarose

Rok premiery: 2020

Twórca: Quentin Bisch

Cena, dostępność, linia: zapach niedostępny w Polsce

Trwałość: średnia, około 4-5 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mania
Mania
2 lat temu

A planujecie wprowadzić do impressum 10 ml flakony Le Galion ? Pozdrawiam