9 lutego 2022

Givenchy Gentleman Eau de Parfum Reserve Privee

Givenchy Gentleman Reserve Privee

Teraz trochę żałuję, że nie recenzowałem wersji z czystym dopiskiem „EdP”

Givenchy Gentleman Eau de Parfum Reserve Privee pachnie bowiem zjawiskowo i dość daleko im do klasycznego Gentlemana 2017. Przy pierwszym teście skojarzył mi się z Dior Homme Parfum, a mówiąc ściślej – z wątkiem spalonych irysów. To niszowym niuans, który do męskiej perfumerii wprowadził właśnie Dior, a który później wiele firm próbowało naśladować, z lepszym lub gorszym skutkiem. Givenchy wykonuje jednak krok w przód. Prezentuje ten akord we własnej interpretacji, dodaje odrobinę słodyczy, ciekawie gra drewienkami, nie wpada w obszary zakurzone nawet w bazie.

Nadpalany irys jest dominantą od początku do końca i nie zanika na żadnym etapie. Nie doświadczamy zupełnie frakcji marchewkowej, a bardziej drzewną lub nawet skórzaną (co jest możliwe do wytłumaczenia tym, że z absolutu irysa najczęściej tworzy się nutę skóry w perfumach). Z kompozycji wydobywają się strużki dymu, choć jednocześnie nie są to perfumy jakoś bardzo gorące. To raczej takie pojedyncze ognisko wśród pokrytych śniegiem drzew. Czasami na skórze pojawi się wątek irysów pudrowych, który z kolei tworzy konotacje z Dior Homme Intense, natomiast nie jest to postać przeważająca.

Akord alkoholowy, którym szczyci się marka, nie jest dosłowny. To raczej beczka, w której było whisky, a nie samo whisky. Posunąłbym się nawet w tych skojarzeniach dalej i powiedział, że to jakaś piwnica, w której trunek jest składowany. Givenchy Gentleman Eau de Parfum Reserve Privee ma bowiem sporo frakcji ziemistych, wręcz paczulowych, choć paczula w składzie deklarowana nie jest. To jednak kolejny plus.

Opinia końcowa o perfumach Givenchy Gentleman Eau de Parfum Reserve Privee

Nie są to może perfumy najoryginalniejsze na świecie, ponieważ stanowią interpretacje znanego akordu. Według mnie są jednak wykonane z wielką dbałością o szczegóły. To zaś sprawia, że walory konstrukcyjne oceniam bardzo wysoko i polecam testy, zwłaszcza jeśli ktoś lubi akordy spalonych irysów.

Kampania perfum Gentleman Eau de Parfum Reserve Privee

Givenchy Gentleman Reserve Privee opinie

Wszystkie zdjęcia i informacja oficjalne pochodzą ze strony givenchy.com

Najważniejsze cechy:

charakter: drzewny

  • + wątek spalonych irysów w roli dominującej
  • + ciekawa gra kompozycji
  • + brak tanich, syntetycznych, zakurzony frakcji

Charakterystyka:

Nuty: irys, whisky, kolendra, bergamotka, benzoin, drewno cedrowe, kasztan

Rok premiery: 2022

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 60 i 100 mL

Trwałość: bardzo duża, 8-9 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksandra
Aleksandra
2 lat temu

Wczoraj miałam okazję testować go w perfumerii i fakt pierwsze co mi przyszlo na myśl to Dior Homme Intense ktorego używa mój mąż, zapach według mnie porównywalnie cudny 🥰

k.,s.w.
k.,s.w.
2 lat temu

Dior lepszy 😉

Anonimowo
Anonimowo
2 lat temu

Testowałem przelotnie w perfumerii i pierwsze co mi przyszło na myśl to właśnie absolut z irysa. Właściwie to wyczułem jedynie irysa.

Piotr K
Piotr K
2 lat temu

Według oficjalnej strony Givenchy Beauty paczula jak najbardziej jest nutach bazy (nuty na fragrantice są chyba całkowicie przypadkowo cytowane):
Woody Floral Ambery
-Top : Bergamot essence Italy, Whisky absolute Scotland
-Heart : Chestnut, Orris concrete Italy & China, Benzoin Siam rezinoid Laos
-Base : Cedarwood essence Virginia, Vetiver essence Haiti*, Patchouli essence Indonesia*
This fragrance has been made in France in the Givenchy Ateliers.

Otwarcie niemal do złudzenia przypomina Dior Homme Intense, jednak po kilku minutach zapach Givenchy zdecydowanie się wysładza i kasztan zaczyna dominować, by po kilku godzinach wysunąć cudowny cedr na wierzch i tutaj znowu jest blisko do DHI. Parametry są całkowicie uczciwe.

Naprawdę mocny rywal dla irysowego bastionu Diora.

Dorota
2 lat temu

Dzień dobry Panie Marcinie,
Wiem, że tu ma miejsce dyskusja, ale ja w tym miejscu proszę o chwilę łaski i czasu.
Jestem Pana czytelniczka już chyba od dekady, wiele skorzystalam o perfumach damskich, jeśli dylamat to gdzie no… Nez de luxe. Trochę pokadzilam, ale szczerze.Do rzeczy. Chciałbym zrobić prezent bratankowi, szczegolna okazja. Ma 18 lat, nie jest typem sportowca, takiego z siłowni(chociaż nic do niej nie mam), bardziej refleksyjnym „intelektualistą” – stosownie do wieku. Marzę, żeby jeszcze świetnie pachniał.
Nie znam „świata” męskich perfum. I chociaż wiem, że to sprawa indywidualna, to proszę chociaż o 3 typy, dla przestudiowania(dobra marka, w miarę dobre parametry).
Jeszcze słówko, niech nie pomyśli Pan, że traktuję Pana jako konsultanta z perfumerii, to jeśli możliwa do realizacji – prośba.
Dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam Dorota Wdowiak

Dorota
2 lat temu

Wiem, o co chodzi. Miłego dnia

Dorota
2 lat temu

Czy ten zapach pasuje dla młodego mężczyzny. Proszę o radę

paweł
paweł
2 lat temu
Reply to  Dorota

jak najbardziej

Dorota
2 lat temu
Reply to  paweł

Paweł, dziękuję bardzo za odpowiedź.

Wojtek
Wojtek
2 lat temu
Reply to  Dorota

Zależy jak młodego. To zapach, wydaje mi się, że choć 30+. Inaczej byłoby dziwnie. To zapach korzenny + drewno, słodki, jak szkatuła z jakiegoś egzotycznego drewna. Mocna trwałość, choć nie narzucająca się otoczeniu. Minimum 12h. Fircyk w tym zapachu wyglądałby równie niedorzecznie jak senior w jakimś chemicznym świeżaku. Ale to uwarunkowania kulturowe. Jak się spodoba-proszę bardzo. Te podziały są bardzo umowne