8 września 2022

Gucci Flora Gorgeous Jasmine

Gucci Flora Gorgeous Jasmine

Alberto Morillas tym razem podpisał się pod kompozycją lekką i przyjemną

Gucci Flora Gorgeous Jasmin to na pewno nie jest zawodnik tak bogaty, zmienny i dopracowany jak Bloom, ale w jego lekkości jest sporo uroku. Jaśmin ma, dla przykładu, delikatnie owocowe, dziewczęce brzmienie. Dodatkowo, przez dość długi czas akord białych kwiatów wspomagany jest cytrusami ze znaczną ilością fruktozy. Nie wchodzimy jednak w obszary ulepne lub totalnie tanie, co dla mnie jest pewnym, pozytywnym zaskoczeniem.

Konstrukcja przypomina mi nieco Armani My Way, bo tam również kwiaty grały z cytrusami. Propozycja Gucci jest jednak mniej szlachetna i bardziej młodzieżowa. Mimo że nie jesteśmy konfrontowani z totalną masakrą, jaka miała miejsce w przypadku Gorgeous Gardenia, to wciąż trudno mówić o jakimś dziele sztuki perfumeryjnej. Tym bardziej, że w bazie syntetyczność drzewnych molekuł zaczyna powoli razić.

Opinia końcowa o perfumach Gucci Flora Gorgeous Jasmine

Zapach jest przyjazny, ale w tej kategorii propozycja Armaniego jest o niebo lepsza. Klimatem Gorgeous Jasmine pada blisko wersji gardeniowej.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony gucci.com

Najważniejsze cechy:

charakter: kwiatowy

  • + udana gra cytrusów
  • – wtórny wydźwięk

Charakterystyka:

Nuty: jaśmin, bergamotka, mandarynka, magnolia, drewno sandałowe

Rok premiery: 2022

Twórca: Alberto Morillas

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL

Trwałość: średnia, około 3-4 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudia
Klaudia
1 rok temu

Mam ten zapach od trzech dni i uważam, że będzie świetny na lato. Jaśmin podany w taki sposób, że nie dusi. Przez ostatnie dni zastanawiałam się co mi on przypomina. Poszperałam w zasobach próbkowych i bingo. To jest Roberto Cavalli Paradiso Azzurro. Sprawdziłam nuty zapachowe i faktycznie podobne