6 marca 2023

Sisley L’Eau Revee d’Ikar

Sisley L Eau Revee d Ikar

Opisywanie nowej kolekcji perfum francuskiej marki chciałem zacząć od kompozycji poświęconej Ikarowi

Domyślałem się, że Sisley L’Eau Revee d’Ikar będzie podobna do pierwotnego Eau d’Ikar, ale nie sądziłem, że „AŻ” tak.

Gdybym miał doszukiwać się różnic, to powiedziałbym, że obecna odsłona jest trochę bardziej kremowa, drzewna i ugładzona, nie ma aż tak rozwiniętego szyprowego niuansu w bazie.

Mocne, cytrusowe otwarcie ma nieco retro-sznyt, ale w stopniu eleganckim i szlachetnym. Później jest więcej lentyszku, wetiweru i mchu (którego w oficjalnym spisie nut nie ma). Mamy pewne frakcje słone, które pochodzą od wetiweru. Do tego dochodzi kontrastowa nuta mleczno-pudrowa, jakby zmrożone mleko rozsypane w jakichś chaszczach ziół. Wygląda to jednak i tak mnie niszowo niż w klasycznym Eau d’Ikar.

Gdyby ktoś mnie zapytał o składnik dominujący, to w dalszym ciągu powiedziałbym, że to wetiwer, a nie mastyks (zwany lentyszkiem, lentyskiem itd…) – tak samo jak w pierwowzorze.

W bazie nowej odsłony wyraźnie czuć molekuły drzewne i ambrowe, ale nie przekraczamy granicy masowości i kurzu. Takie operowanie tymi składnikami to też sztuka, którą zaliczam w poczet zalet.

Już po napisaniu moich notatek zapachowych na brudno, dostałem informację od osoby pracującej w Sisley, że marka zdecydowała się wycofać dawnego Ikara ze względu na koszt produkcji flakonu i po prostu włożyć nieco uwspółcześnioną wersję do standardowej, prostej butelki z nazwą L’Eau Revee d’Ikar.

Opinia końcowa o perfumach Sisley L’Eau Revee d’Ikar

Jeśli ktoś lubi dawnego Ikara, to polecam polować na wersje w starych flakonach. Jeśli ktoś go nie lubi, to polecam testy nowej wersji, bo może będzie nieco łaskawsza w odbiorze. Obecna kompozycja to wciąż bardzo dobre perfumy.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony Sisley Paris

Najważniejsze cechy:

charakter: wetiwerowy

+ naturalny wydźwięk kompozycji

+ wysokiej jakości składniki (poza bazą)

+/- bardzo duże podobieństwo do Eau d’Ikar

Charakterystyka:

Nuty: cytryna, gorzka pomarańcza, geranium, irys, trzcina, żywica mastyksowa, wetiwer, drewno sandałowe, akord ambrowy

Rok premiery: 2023 (2011 jak Eau d’Ikar)

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 50 i 100 mL

Trwałość: średnia, około 5 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrek Banach
Piotrek Banach
1 rok temu

Witam. Rozumiem że to kwestia wyboru czym chcemy pachnieć. Często zapachy dedykowany mężczyznom są bardziej kobiece i na odwrót. Ale to dziwny wybór Sisley by dedykowany facetom Eau d’Ikar zastąpić skierowanym dla kobiet flanklerem ? Mogli chociaż potraktować sprawę oficjalnie uniseksowo.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Piotrek Banach

Potraktowali. Cała linia Revee to uniseksy, nie tylko nowa interpretacja Ikara, także nowe wcielenia zapachów, które kiedyś były podpisane jako stricte damskie, czyli Eau de Sisley 1,2 i 3.