22 maja 2023

Memo Sherwood

Memo Sherwood

Marka Memo w pierwszej połowie roku 2023 przedstawiła swoją interpretację angielskich lasów

Memo Sherwood to jednak nie jest kompozycja wprost drzewna, pomimo obecności wielu drzewnych olejków w składzie. Bardzo duży udział w tworzeniu wrażenia węchowego ma tutaj róża i czerwony pieprz. Gdyby tego było mało, są one możliwe do zauważenia przez większą część gry na skórze. Z tego powodu perfumy nie pachną tak, jak nastawia nas do tego opis. To jednak jest zaletą, ponieważ dzięki temu Sherwood zapada w pamięć i stanowi cenny przykład naprawdę udanej, twórczej mikstury, która jednak będzie miała jednocześnie sporo antyfanów.

Ścisły start jest nieco przybrudzony, odrobinę ziemisty i tłustawy. To taka wypielęgnowana dama, która postanowiła przesadzać kwiatki i swoje wykremowane (słuszniej napisać „wypudrowane”) dłonie włożyła w worek z wilgotną glebą. Jednocześnie perfumy są ciepłe, słoneczne, nieco parne. Z czasem to ciepło nabiera drzewnym tonów, choć cały czas róża i czerwony pieprz są na pierwszym planie. W tym miejscu niemal z automatu przychodzą do głowy skojarzenia z Nina Ricci Mademoiselle Ricci, czyli pieprzem w wersji drzewnej, pylistej, suchej. Natomiast to odsłona naturalna, bez tonów sztucznych, co jest plusem.

I dopiero w bazie Sherwood zbliża się do granicy, za którą perfumy możemy nazwać wprost drzewnymi. Pojawia się sandałowiec w czystej formie, lekko kwaskowej, kremowej, ale też suchej. Pachnie z jednej strony naturalnie, ale z drugiej zdaje się podkręcony jakimiś molekułami. To sprawia, że baza jest zmienna, potrafi zaskoczyć. Jest jednocześnie przyjazna i dość łatwa w odbiorze. To taki wysuszony, słoneczny puder z drewnem.

Deklarowany w spisie nut kaszmeran nie wprowadza nut tanich i zakurzonych. Tym sposobem mamy kolejny plusik do końcowej oceny.

Opinia końcowa o perfumach Memo Sherwood

Bardzo udana i ciekawie zrobiona interpretacja tonów czerwonego pieprzu i sandałowca.

Kampania perfum Sherwood

Memo Sherwood opinie

Wszystkie informacje oficjalne i zdjęcia pochodzą ze strony memoparis.com

Najważniejsze cechy:

charakter: pudrowo-drzewny

  • + oryginalna konstrukcja
  • + ciekawa gra nut
  • + wysoka jakość składników

Charakterystyka:

Nuty: marchew, róża, drewno sandałowe, czarna porzeczka, dąb, czerwony pieprz, kwiat pomarańczy, drewno kaszmirowe

Rok premiery: 2023

Twórca: Juliette Karagueuzoglou

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 75 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 7-8 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
6 miesięcy temu

Panie Marcinie czy będzie recenzja Amouage Opus XII Rose Incense??

Monika
Monika
6 miesięcy temu

Tak,zapach cudeńko…