22 maja 2023

Memo Sherwood

Memo Sherwood

Marka Memo w pierwszej połowie roku 2023 przedstawiła swoją interpretację angielskich lasów

Memo Sherwood to jednak nie jest kompozycja wprost drzewna, pomimo obecności wielu drzewnych olejków w składzie. Bardzo duży udział w tworzeniu wrażenia węchowego ma tutaj róża i czerwony pieprz. Gdyby tego było mało, są one możliwe do zauważenia przez większą część gry na skórze. Z tego powodu perfumy nie pachną tak, jak nastawia nas do tego opis. To jednak jest zaletą, ponieważ dzięki temu Sherwood zapada w pamięć i stanowi cenny przykład naprawdę udanej, twórczej mikstury, która jednak będzie miała jednocześnie sporo antyfanów.

Ścisły start jest nieco przybrudzony, odrobinę ziemisty i tłustawy. To taka wypielęgnowana dama, która postanowiła przesadzać kwiatki i swoje wykremowane (słuszniej napisać „wypudrowane”) dłonie włożyła w worek z wilgotną glebą. Jednocześnie perfumy są ciepłe, słoneczne, nieco parne. Z czasem to ciepło nabiera drzewnym tonów, choć cały czas róża i czerwony pieprz są na pierwszym planie. W tym miejscu niemal z automatu przychodzą do głowy skojarzenia z Nina Ricci Mademoiselle Ricci, czyli pieprzem w wersji drzewnej, pylistej, suchej. Natomiast to odsłona naturalna, bez tonów sztucznych, co jest plusem.

I dopiero w bazie Sherwood zbliża się do granicy, za którą perfumy możemy nazwać wprost drzewnymi. Pojawia się sandałowiec w czystej formie, lekko kwaskowej, kremowej, ale też suchej. Pachnie z jednej strony naturalnie, ale z drugiej zdaje się podkręcony jakimiś molekułami. To sprawia, że baza jest zmienna, potrafi zaskoczyć. Jest jednocześnie przyjazna i dość łatwa w odbiorze. To taki wysuszony, słoneczny puder z drewnem.

Deklarowany w spisie nut kaszmeran nie wprowadza nut tanich i zakurzonych. Tym sposobem mamy kolejny plusik do końcowej oceny.

Opinia końcowa o perfumach Memo Sherwood

Bardzo udana i ciekawie zrobiona interpretacja tonów czerwonego pieprzu i sandałowca.

Kampania perfum Sherwood

Memo Sherwood opinie

Wszystkie informacje oficjalne i zdjęcia pochodzą ze strony memoparis.com

Najważniejsze cechy:

charakter: pudrowo-drzewny

  • + oryginalna konstrukcja
  • + ciekawa gra nut
  • + wysoka jakość składników

Charakterystyka:

Nuty: marchew, róża, drewno sandałowe, czarna porzeczka, dąb, czerwony pieprz, kwiat pomarańczy, drewno kaszmirowe

Rok premiery: 2023

Twórca: Juliette Karagueuzoglou

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 75 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 7-8 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Michał
Michał
10 miesięcy temu

Panie Marcinie czy będzie recenzja Amouage Opus XII Rose Incense??

Monika
Monika
10 miesięcy temu

Tak,zapach cudeńko…