20 września 2024

Jovoy Aqua Memorabilis

Jovoy Aqua Memorabilis

Otwarcie tej kompozycji jest świetne

Tak rozkosznie słodkich cytrusów próżno szukać gdzie indziej. Faktycznie przed nosem staje woń dojrzałej, miękkiej klementynki. Vanina Muracciole w magiczny sposób zredukowała zieloność i kwaskowatość tej nuty. Jednocześnie przesunęła całą grę w stronę słońca, słodyczy i kremowości. Tak dopracowany akord cytrusowy to rzadkość w dzisiejszym świecie. Jovoy Aqua Memorabilis to jednak nie tylko klementynka.

Później pojawiają się tony drzewne, również ciepłe i równie kremowe. Całość zmierza wyraźnie w stronę męską. Złożenie cytrusów, drewna, wetiweru i pieprzu może rodzić skojarzenia z Terre d’Hermes, lecz w tej kompozycji nigdy (w głowie i sercu) obraz słodyczy cytrusowej nie schodzi na dalszy plan. Pod tym względem przypomina mi się genialna, choć niedoceniana propozycja Toma Forda – Rive d’Ambre.

I przez dobre 2-3 godziny Aqua Memorabilis idzie drogą 8-9/10. Jest świeżo, ale ambitnie i szykownie.

Później poziom jednak spada i na wierzch wychodzą ambrowo-słodkie molekuły. Pojawia się zakurzone drewienko. Moc cytrusów spada. Stają się zakurzonym syropem ze słodzikami lub wręcz wyschniętą oranżadą. Perfumy, które miały zjawiskowy start i serce, wpadają w otchłań chemiczności. Po 4-5 godzinach to w zasadzie ich jakość prezentuje się na poziomie niskiej półki męskich perfum sportowych.

Opinia końcowa o perfumach Jovoy Aqua Memorabilis

Przepiękny, naturalny start i późniejszy spadek jakości do poziomu bardzo niskiego.

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze strony jovoyparis.com

Najważniejsze cechy:

charakter: cytrusowy

  • + oryginalny akord cytrusowy (klementynka) w początkowych fazach
  • – szybki spadek jakości do chemicznych, zakurzonych i masowych baz męskich perfum sportowo-drzewnych

Charakterystyka:

Nuty: klementynka, grejpfrut, różowy pieprz, wetiwer, drewno cedrowe, drewno sandałowe, akord ambrowy, piżmo

Rok premiery: 2024

Twórca: Vanina Muracciole

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL

Trwałość: dobra, około 5-6 godzin

 

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu

Rive d’Ambre.. ależ doceniam, uwielbiam, mam!:)

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu

Ostatnio często czytamy o zbyt chemicznych bazach perfum i o dużym udziale chemicznych molekuł nawet w perfumach prestiżowych marek. Dlatego chciałabym zapytać, które marki z Impressium mógłby Pan polecić jako te, które mają w swoich kompozycjach przynajmniej duży procent składników naturalnych, czyli pozyskiwanych z prawdziwych kwiatów, przypraw czy drzew itp., a nie wyłącznie otrzymywanych z substancji chemicznych?

Chris
Chris
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

Już było to omawiane ostatnio. Wedle mojej oceny tych dyskusji, to nie ma dzisiejszego świata perfum, bez substancji nienaturalnych, co nie umniejsza wielu kompozycji.
Oczywiście to co innego niż paskudna chemiczna baza 😀

Nawet Patricia Nicolai wspominała o tym podczas ostatniego pobytu w Warszawie.

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Chris

Masz rację Chris, ale jedne marki idą bardziej w kierunku chemicznych składników, a inne mniej. Mnie interesuje, które „mniej”?

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

Przyłączam się do prośby, które marki z Impressium wskazałby Pan jako najbardziej dbające o jakość składników i w miarę naturalny ich wydźwięk?

Chris
Chris
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

😀 hehe (…)

Przepraszam odruch naturalny- w kwestii naturalności właśnie, przypomnial mi się wpis o marce Extra Virgo i małej burzy na forum.

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Chris

Patricia Nicolai wypowiedziała się na temat obecnej dominacji składników chemicznych w perfumach??? Jak ten fakt uzasadniała? Czy tylko tendencją do obniżania kosztów produkcji perfum? Chris, jeśli byłeś na spotkaniu z PN, zrelacjonuj, co powiedziała w tej kwestii.

Chris
Chris
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

No nie mogę w sensie eksperckim nic powiedzieć, a tylko co ja zrozumiałem z moim szkolnym angielskim.

Nie chodzi o dominację, a raczej współistnienie, które w przypadku dobrej marki, nadal stoi na wysokim poziomie jakości zapachu.
Ponadto otwiera wiele horyzontów, niedostępnych dla „eliksirów” ze składników tylko naturalnych.

Pan Marcin poruszał już ten wątek w teście Lanvin Modern Princess in Jeans.

Chris
Chris
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

A powodów wiele… przepisy uszczuplają lub zabraniają dostępu do kiedyś powszechnych zasobów.

Koszty oczywiście też, chociażby zbiory, ich wielkość i efektywność.

Ponadto jest tyle marek i każda chce się przebić, a ile można stworzyć niezwykłych zapachów w kombinacji tylko naturalnych zasobów, do tego by pachniały nowocześnie i długo?

Patrzymy na to troche romatycznie, a to jest piękno w okrutnym świecie i muszą się z nim liczyć, chyba nawet najwięksi kreatorzy.

Chris
Chris
18 dni temu

Są niezwykle, jednak zalecałbym testy każdemu w ciemno kupującemu, bo mają swój charakter i może być zdziwienie przy takim zakupie.

Chris
Chris
18 dni temu

Pamiętam jak konsultowałem kiedyś z Panem telefonicznie zakup dla wegetarian. Polecał pan L’Atelier Parfum, jak się domyślam one też mają zapewne duży wkład naturalny.

Anonimowo
Anonimowo
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

Podobno Maria Candida Gentile ma duży procent naturalnych komponentów w swoich perfumach

Emka
Emka
22 dni temu
Reply to  Anonimowo

Ma! Potwierdzam, ale warto pamiętać, że naturalność przekłada się na małą trwałość zapachu. I wówczas drogi flakonik robi się jeszcze droższy, wymaga wielu aplikacji.

Krzyś
Krzyś
20 dni temu
Reply to  Emka

Drodzy państwo a propop tego obszernernego i ciekawego tematu-chemiczne naturalne trwałe i mniej trwale jak to się ma do ,dawnych,perfuch z lat 80,90 itd gdzie 2 psikniecia starczaly na cały dzien i lub noc hiiii?Czemu tak bylo ze minimalna dawka starczała na cały dzień a teraz pół buteleczki to ledwo starcza???