Aromamarketing

Marketing zapachowy to jedno z najmniej docenianych narzędzi współczesnego biznesu. Nie bez powodu.

Mimo że o aromamarketigu mówi się dużo, to jakość dostępnych kompozycji zapachowych jest bardzo niska. W dzisiejszych czasach 90% firm oferujących usługi marketingu zapachowego bazuje na gotowych mieszankach, które do złudzenia przypominają zapachy do pomieszczeń – te same, które możemy dostać w supermarkecie. Większość klientów po jednorazowej przygodzie z zapachami nie decyduje się na kontynuowanie tej działalności. Powodem jest ich niska skuteczność.
Żeby marketing zapachowy przyniósł korzyść, każdy zapach musi być indywidualnie i starannie dopasowany do miejsca. Ma być jego wizytówką, zostawać w pamięci, zachęcać do określonych zachowań konsumenckich, a nie tylko pachnieć.
Celem perfumiarza powinno być takie opracowanie składu kompozycji, aby klient poczuł się zapachem zaintrygowany, ale jednocześnie nie ogłuszony prostym skojarzeniem i mocą aromatu.
Wychodząc naprzeciw Państwa potrzebom oferuję tworzenie indywidualnych kompozycji zapachowych. W swoim warsztacie marketingu zapachowego używam niemal wyłącznie naturalnych, staranie wybranych składników. Są wśród nich najdroższe i najcenniejsze olejki oraz absoluty (np. olejek z róży damasceńskiej, olejek z wschodnioindyjskiego drewna sandałowego, naturalna ambra itd.) W pracy twórczej staram się opracowywać kompozycje, które najlepiej, jak to możliwe realizują postawione przed nimi zadania: w zależności, czy mają pobudzać, czy wyciszać, czy po prostu być wizytówką danego miejsca.
Opracowywanie formuł zapachowych to sztuka. Perfumiarz zaś jest rzeźbiarzem, który z wonnych molekuł tworzy swe dzieła.
Z przyjemnością udzielę odpowiedzi na wszelkie pytania: nezdeluxe@gmail.com