Najlepsza internetowa perfumeria oryginalny asortyment, ekspresowa dostawa
Link
1 października 2013

Harper’s Bazaar i rozstrzygnięcie konkursu

Harper’s Bazaar to jeden z największych na świecie miesięczników poświęconych modzie. Należy do Wielkiej Trójki, wraz z Elle i Vogue. 

Pierwszy numer powstał w 1867 roku w Stanach Zjednoczonych. Na początku magazyn był okraszony wyłącznie ilustracjami przedstawiającymi trendy europejskie – głównie francuskie, włoskie i niemieckie. W tamtym czasie był bez wątpienia najbardziej luksusowym tytułem na rynku.

Potwierdzeniem tej pozycji niech będzie fakt, że to właśnie na łamach Harper’s Bazaar prezentowano pierwsze SESJE ZDJĘCIOWE wykonywane poza studiem. Dziś to standard, ale w pierwszej połowie XX wieku okazało się to rewolucją. W tym miejscu koniecznie trzeba wspomnieć o Carmel Snow, która wtłoczyła tytuł do nowej epoki i odmieniła oblicze luksusowych magazynów. Była redaktor naczelną amerykańskiej edycji od 1934 do 1958 roku – panowała najdłużej ze wszystkich. Nawiązała płodne współprace z wyjątkowymi fotografami tamtego okresu – Martinem Munkácsim oraz Aleksiejem Brodowiczem.

Dziś Harper’s Bazaar wydawany jest w 29 krajach. Niestety, informacje o historii poszczególnych edycji są szczątkowe. Polityka wydawcy magazynu jest jednak dla mnie zagadką. Własnymi edycjami mogą się pochwalić takie kraje jak Czechy, Bułgaria czy Kazachstan. Do tego roku własny magazyn miał też maleńki Cypr. Nie ma za to edycji francuskiej i włoskiej. Wydanie niemieckiej dopiero co debiutuje na rynku. Z ciekawostek warto zaznaczyć, że CHINY MAJĄ AŻ TRZY EDYCJE – z Chin kontynentalnych, z Hongkongu i z Tajwanu.

Na Facebooku zaprezentowałem Wam takie oto zdjęcie. Pytanie brzmiało: „W jakim kraju został zakupiony ten egzemplarz Harper’s Bazaar?”. Jest to oczywiście WYDANIE GRECKIE. Dodam, że jest to również najcieńsze wydanie tego magazynu, jakie w życiu miałem w rękach. Kryzys widać tu gołym okiem. Egzemplarz pochodzi z sierpnia 2013 i został zakupiony na Cyprze.

Podając prawidłową odpowiedź trzeba było skorzystać z wiedzy geograficznej (język grecki poza Grecją jest językiem urzędowym tylko na Cyprze), historycznej (Grecy są rdzenną ludnością wyspy) lub śledzić bloga mojego i Doroty, żeby wiedzieć, że ja UWIELBIAM HARPER’S BAZAAR i jego egzotyczne edycje, a Olfaktoria właśnie na Cyprze spędziła wakacje. Bardzo się cieszę, że jedna osoba powiązała te fakty i wykorzystała tę trzecią możliwość.

Pierwszą osobą, która podała prawidłową odpowiedź jest Monika Matak. Bardzo proszę o maila z danymi do wysyłki: kontakt@nezdeluxe.pl

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

1
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
JAROSLAV Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
JAROSLAV
Gość
JAROSLAV

Gratulacj!:)