3 sierpnia 2014

DSquared 2 Intense He Wood

Perfumy marki DSquared 2 znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

DSquared 2 Intense He Wood

Nowe perfumy DSquared 2 Intense He Wood od kilku miesięcy są w Polsce. Nie jest to więc nowość najświeższa, ale że nie ma innych, to napiszę o tym „drewienku” słów parę.

Dalej jest to kawał surowej dechy. Za tę drzewną bezkompromisowość należą się marce brawa głośne i długie. Przypuszczam, że tak intensywnego, cedrowego aromatu mogą doświadczać chyba tylko denaci w prostych, zrobionych ze świeżo spiłowanych desek, nieoheblowanych trumnach (nie liczę perfumeryjnej niszy). Gdyby ich nosy działały, oczywiście. Jak na półki mainstreamu, wysokie stężenie molekuł cedru to rzadkość. Intense He Wood pod tym względem wyprzedza klasyka. Drwa w nim są mocniej wyczuwalne i silniejsze.

Istotą wadę jest fakt występowania nuty chemiczno-sportowej. Z jednej strony mamy więc apoteozę drewna, z drugiej – umasowienie i usportowienie. Nie podoba mi się ta męska nuta, ponieważ haczy o taniość, kurz i woń fartucha laboratoryjnego. Jest lekko słodka, nieco wodnista i ściśle współgra z wonią balsamu fir, czyli jodły po prostu. I wcale nie jest tak trudno sobie wyobrazić ten duet. Kostka toaletowa o zapachu leśnym w zdezynfekowanej lizolem toalecie jest przesadą, ale kierunek skojarzeń jest dobry. Ta jodła jest syntetyczna, a elementy wodno-sportowe dają wrażenie szeroko pojmowanej świeżości. Oczywiście, ani przez moment ta para nie zagraża cedrowi. On tu pachnie najmocniej i jest aktorem pierwszego planu samodzielnie.

Dopiero w bazie Intense He Wood staje się płaski, miałki i nijaki. Cała magia marki DSquared 2 gdzieś czmycha, ale przez pierwsze 4-5 godzin perfumy prezentuję się okazale i tak jak przystało na rodzinę Woodów. Na półkach sieciowych perfumerii na pewno jest to produkt wyróżniający się na plus.

Nuty: drewno cedrowe, fiołek, piżmo, jodła, piżmo, ambra, wetiwer, kadzidło, drewno gwajakowe, drewno sandałowe
Rok premiery: 2014
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: zapach dostępny w pojemności 50 i 100 mL jako woda toaletowa
Trwałość: średnia, około 5 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
iwonidos
9 lat temu

Jak dla mnie, wystarczająco dużo drewna jest już w klasycznej wersji:-) Przypuszczam,że intense to już zbyt wiele na mój niewprawny nos.

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Mam i lubię choć do pierwowzoru mu daleko.