25 lutego 2015

Burberry Brit Rhythm for Her Floral

Perfumy marki Burberry znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Burberry Brit Rhythm for Her Floral
Burberry Brit Rhythm for Her Floral

Nowy duet Burberry na tle nowości wygląda (wizualnie) bardzo niepozornie. W perfumeriach trudno w ogóle go zauważyć. Dziś parę słów o pozycji dla pań – Brit Rhythm for Her Floral.

Pamiętacie genialnego klasyka?

Pamiętam, jak bardzo, bardzo podobał mi się klasyk z 2014 roku – Burberry Brit Rhythm for Her. Dziś oceniłbym tamte perfumy jeszcze wyżej, ponieważ to naprawdę niesamowite pachnidło. Piękne jedwabiste irysy z mleczno-drzewnym podbiciem to bardzo rzadko spotykany obraz, nawet w niszy.

Wersja Floral

Z wielkimi nadziejami sięgnąłem więc po wersję Floral. Niestety, z wielkiego pierwowzoru nie zostało tu nic. Prawdę mówiąc odnalazłem tu nawet elementy z wyjątkowo podłego Rhythm for Him, który pachniał trampkami w szatni na wuefie i parkietem sali gimnastycznej.

Reklama perfum Brit Rhythm for Her Florale
Reklama perfum Brit Rhythm for Her Florale

Akord głowy i wnętrza butów

Początek Brit Rhythm for Her Floral to tragedia. Coś jakby wsypać jakieś landryny do przepoconych, chińskich butów sportowych. I później to włożyć do plastikowej reklamówki, zamknąć i niech się kisi w tornistrze w 30-stopniowym upale. Uwierzcie mi, że początek tych perfum jest MASAKRĄ. Tak traumatycznie poprowadzonego akordu owocowego nie wąchałem od wielu, wielu lat.

Akord zwiewny, lekki i nijaki

Później, po 30-60 minutach perfumy tracą ten „zabójczy” akord i stają się typowym, bezwyrazowym kwiatkiem. Dużo chemii, dużo piżma, dużo taniej delikatności i zwiewności. Zapach Burberry staje się totalnie nijaki i wyprany ze wszelkiej oryginalności. Masówka do kwadratu.

Jak pachnie lilak – krótka dygresja

Tytułem dygresji kilka słów poświęcę lilakowi. Razem z konwalią i jaśminem kwiat ten często jest zaliczany do grupy kwiatów zwierzęcych. W składzie ich olejków eterycznych znajdują się bowiem substancje produkowane również przez ssaki (np. indol). Być może mocne otwarcie Burberry Brit Rhythm for Her Floral jest pewną próbą interpretacji tego faktu. To jednak tylko moje przypuszczenie, bo ja sam nie byłbym w stanie wyczuć tam żadnych lilaków.

Opinia końcowa

W mojej opinii te perfumy to totalne nieporozumienie. Połączenie chińskiego plastiku z całkowitym brakiem wyrazu w bazie powoduje, że zapach ten będzie mógł się ubiegać o miano największej porażki roku według mnie.

Nuty: lilak, akord owocowy, lotos, cytryna, pomarańcza, jaśmin, ambra, piżmo, akord drzewny
Rok premiery: 2015
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 50 i 90 mL
Trwałość: niska, około 3-4 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

a London i Original oraz Weekend zniknęły ze strony burberry…