30 kwietnia 2015

Eight&Bob Egypt

Eight&Bob; Egypt

Egypt to najnowsze perfumy marki Eight&Bob.; Są już w Polsce.

W skrócie

To typowo męski, ciepły i drzewny zapach. Klasyka w bezpiecznym, ale dobrym wydaniu. I choć w opisie Egypt czytamy o nawiązaniach do starożytnego Egiptu i żywicznych pachnideł z czasów faraonów, to próżno szukać tu takich nut…

Jak pachnie Egypt?

Egypt pachnie rozgrzanym drewnem, ciepłym wnętrzem gabinetu, gdzie miesza się woń książek, skóry, cygar i sporej ilości przypraw. Swoim klimatem przypominam pierwsze kompozycje zapachowe marki Frapin (zwłaszcza Caravelle i Terre de Sarment). Również ten zapach można określić mianem rustykalnego.

Eight&Bob; Egypt

Pięknie ocieplona lawenda rozpoczyna opowieść, ale pozbawiona jest wszystkich ostrych niuansów, które znamy z naturalnego olejku. Wtóruje jej słodki, jasny, wręcz klejący syrop cytrynowy. Dzięki temu jest jednocześnie męsko i komfortowo. Temperatura jeszcze bardziej wzrasta w przyprawowym sercu, gdzie najwyraźniej czuć muszkat. Zaznaczam jednak, że wszystkie przyprawy w Egypt zostały pozbawione korzennych, ostrych niuansów. Zostało samo komfortowe ciepło i słodycz.

Doceniam konsekwencję i stanowczość, z jaką działają perfumiarze Eight&Bob;. Kompozycja jest zmienna, ale cały czas porusza się po jednej olfaktorycznej płaszczyźnie. Nawet w bazie pozostaje wonią spójną z nutami głowy – jest szalenie rozkosznie, bezpiecznie i ciepło. Choć pojawia się też minimalny ślad plastiku. W tym momencie przypominają mi się też męskie perfumy Rance Francois Charles.

Opinia końcowa

Egypt to nie jest rewolucja, ale bardzo dobrze skrojone perfumy dla mężczyzn. W mojej opinii wypadają też znacznie lepiej od klasyka Eight&Bob;.

Nuty: lawenda, cytryna, mech, kardamon, gałka muszkatołowa, skóra, paczula, drewno sandałowe
Rok premiery: 2014 (w Polsce 2015)
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL i jako travel spray; świeca zapachowa
Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments