28 maja 2015

Czy butelki 100 mL Guerlain Aqua Allegoria są oryginalne?

Guerlain Limon Verde 100 mL
Guerlain Limon Verde 100 mL (zwróćcie uwagę na oznaczenie pojemności na pudełku)

Wielokrotnie w komentarzach i mailach pytacie mnie o to, czy flakony o pojemności 100 mL są oryginalnymi wersjami perfum z serii Guerlain Aqua Allegoria.

Na oficjalnej stronie internetowej marki Guerlain wszystkie zapachy z tej serii są prezentowane w pojemności 125 mL. Pytanie o 100 mL-owe butelki jest zatem słuszne i bardzo dobrze, że ta „anomalia” nie umknęła Waszej uwadze.

Perfumy Guerlain Aqua Allegoria w tym rozmiarze są bowiem bardzo niestandardowym, ale ORYGINALNYM produktem, który na rynku pojawia się wyłącznie przy dwóch okazjach:
1. Flakony te otrzymują konsultanci, pracownicy, dziennikarze itd. przy okazji premiery nowych perfum z serii. Nie są one wówczas dostępne w handlu.
2. Podczas prapremier na strefach wolnocłowych i lotniskach pojawia się pewna partia butelek Aqua Allegoria o pojemności 100 mL. Zazwyczaj są to małe partie i trafiają do sprzedaży niemal wyłącznie w roku wejścia nowości na rynek. Piszę „niemal”, bo czasami można tam spotkać też klasyki serii w tej pojemności, np.: Mandarin Basilic lub Pamplelune.

Flakony o tej pojemności są często poszukiwane przez kolekcjonerów z powodu swojej niedostępności i wybitnie limitowanej ilości.

W dzisiejszych czasach możemy znaleźć na rynku wyłącznie 100 mL-owe flakony ostatnich premier Guerlain, takich jak: Nerolia Bianca, Flora Rosa, Teazzurra czy Limon Verde. Poprzednie edycje o tej pojemności zdarzają się rzadziej, choć wciąż są dostępne.

Pozostałe recenzje

24 października 2021

Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Wersji poprzedniej nie pamiętam (choć opisałem na blogu). Znam tę jeszcze wcześniejszą, która miała wyczuwalny paczulowy niuans i była naprawdę dobra – możliwa do zapamiętania…
A teraz mamy perfumy Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Niektore perfumy serii EXCLUSIVE COLLECTIONS maja pojemnosc 75 albo 100 ml. w zaleznosci od lini zapachowej. AQUA ALLEGORIA jest tylko i wylacznie w pojemnosci 125 ml.

Marcin Budzyk
6 lat temu

Nie tylko i wyłącznie, bo nawet perfumerie sieciowe oferują serię Aqua Allegoria w pojemności 75 mL (Pamplelune i całą klasyczną resztę).

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Dziękuję ślicznie za odpowiedź na moje pytanie 🙂 M.

Marcin Budzyk
6 lat temu

Rozumiem, o co chodzi. Żeby jednak nie wprowadzać zamieszania, uznajmy pojemności 75 mL i 125 mL za standardowe. 🙂

Magdalena
6 lat temu

Z kwestia 100 ml AA na lotniskach laczy sie tez to ze jest to wyjscie naprzeciw potrzebie rynku. Jesli np. ktoś ma przesiadke samolotowa to pow. 100ml obsluga kaze zostawic

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Marcin miałeś już okazję sprawdzić nowego Bentleya Infinite EDT lub wersję Intense? Heh for men rozwalił mi system a test tylko dzięki Twojej recenzji 😛

Piotr J.

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

bzdura, ponowna kontrola jest jedynie przy lotach poza daną strefą, np. w Paryżu przesiadasz się na lot do Pekinu, ale nawet wtedy nikt nie sprawdza zakupów ze sklepu wolnocłowego, na które masz paragon i są w 'sealed bag'

Magdalena
6 lat temu

Ale jak juz chce rozpakowac to nie mogę + sa przesiadki np. Z CDG do ORLY i wtedy jest kontrola, wiem bo sprawe mam na swiezo

Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Hmm, z taką dodatkową kontrolą wewnątrz UE nigdy się nie spotkałam. Latam regularnie do Azji i tu zawsze jest drugi kontrol na wejściu/wyjściu z Europy, ale zakupy spokojnie przechodzą, nawet duże pojemności, pod warunkiem że jest oryginalne opakowanie ze sklepu wolnocłowego. To chyba też zależy od lotniska, zauważyłam że na niektórych są bardziej restrykcyjne kontrole i nie ma to nic wspólnego z wielkością lotniska czy miejscem.

Marcin Budzyk
6 lat temu

Niestety, nie miałem okazji…