25 czerwca 2015

Byredo Oliver Peoples

Perfumy Byredo znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Byredo Oliver Peoples w limitowanym zestawie z okularami
Byredo Oliver Peoples w limitowanym zestawie z okularami

Oliver Peoples to ostatnia z premier szwedzkiej marki Byredo powstała we współpracy z Oliver Peoples – amerykańską firmą produkującą oprawki okularów. I choć koncept wydaje się oryginalny, to sam zapach fanom marki wyda się znajomy.

Podobieństwom do Baudelaire nie oprze się chyba nikt. Jeśli porównamy spisy nut obu perfum, to fakt ten zyska mocne potwierdzenie. Obie kompozycje są złączone jałowcem, paczulą oraz nutami pudrowych kwiatów. Również kocanka zawarta w Oliver Peoples i akord rozgrzanego piasku korespondują z nutami Baudelaire – kadzidłem i papirusem.

Trzeba też napisać, że do Oud Immortel również daleko nie mamy. Pod tym względem kompozycja wpisuje się w klimat marki Byredo.

Byredo Oliver Peoples w trzech wersjach kolorystycznych
Byredo Oliver Peoples w trzech wersjach kolorystycznych

Oliver Peoples to zapach nieco słodszy i bardziej ugładzony. Przeszywająca woń słodzonego ginu rozpoczyna olfaktoryczną bajkę, ale od razu czuć, że nie jest to pójście na żywioł. Kompozycja została skrojona pod gusta mniej wymagających fanów niszy. Również spora ilość lepkiego kurzu przesuwa ten zapach w stronę premier perfumerii sieciowych.

Później całość przypomina pulpę, która łączy w sobie wrażenia słodyczy, kurzu i pomiętego papieru. Gdzieś przemyka woń skóry, drewna, zleżałego cygara, potu i zwiędniętych ziół. Mikstura zaczyna dusić, zatykać nozdrza. Robi się chemicznie i słabo po prosto.

Opinia końcowa o Byredo Oliver Peoples

Oliver Peoples nie są perfumami ani oryginalnymi, ani powalającymi urodą. Marce Byredo chyba kończą się pomysły, bo to już było…

Nuty: paczula, jałowiec, kocanka (nieśmiertelnik), cytryna, irys, akord rozgrzanego piasko
Rok premiery: 2015
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL w 3 kolorach flakonów
Trwałość: dobra, około 6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments