16 maja 2016

Michael Kors Extreme Blue

Perfumy marki Michael Kors znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Michael Kors Extreme Blue

Extreme Blue wcale nie pachnie morsko, syntetycznie i tragicznie. Michael Kors pokazuje nam dość udaną wariację na temat ziół i przypraw, która jednakże nie nasuwa żadnych skojarzeń z tytułową barwą niebieską. 

Extreme Blue to zieleń i brąz. Gromy się na mnie posypią zaraz, ale naprawdę można te perfumy uważać za bardziej masową i popową wersję wielkiego dzieła Frederica Malla – French Lover. To nie byle jaki komplement, bo Francuski Kochanek to zapach uważany przez wielu za genialny. Obie kompozycje łączy klimat, ale przede wszystkim chodzi o nutę arcydzięgla, która wyznacza ich ramy.

Reklama perfum Michael Kors Extreme Blue

Michael Kors nie przenosi nas nad morze, ani nawet do morza, ale pozostaje w zielonym lesie, w którym pod nogami skrzypią gałązki na wpół zasuszonego jałowca, igliwie i wpół obumarły mech. Czasami mignie kardamonowa słodycz, innym razem pojawi się akcent bardziej drewniany. Zapach żyje i się zmienia.

Byłoby to naprawdę idealne pachnidło gdyby nie jedna wada. Chodzi o mocno zaakcentowaną nutą sportowych piżm, które nijak nie pasują do leśnych i drzewnych wątków Extreme Blue. I o ile na początku nie jest to jakoś wyraźnie uciążliwe, o tyle w bazie cała kompozycja wchodzi w obszary zapachowej tragedii. Efekt piżm jest tak niszczący, że po 5-6 godzinach nie zostaje z bardzo ciekawego początku nic, co warte byłoby uwagi. Zapach staje się niemożliwy do odróżnienia od innych typowych, męskich premier.

Linia kosmetyków Michael Kors Extreme Blue

Opinia końcowa o Michael Kors Extreme Blue

Niezły, bardzo ponadprzeciętny początek, interesujące serce i średnia wczesna baza. Im dalej w las, tym bardziej niemrawo. Zachęcam jednak do testów w celach edukacyjnych, ponieważ nuta arcydzięgla bardzo rzadko występuje tak wyraźnie w perfumach XXI wieku.

Nuty: arcydzięgiel, jałowiec, kardamon, szałwia, bergamotka, cyprys, drewno kaszmirowe, akord ambrowy, akord piżmowy
Rok premiery: 2015 (w Polsce 2016)
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 40, 70 i 120 mL
Trwałość: bardzo dobra, około 6-7 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments