17 maja 2016

Tom Ford Neroli Portofino Acqua

Perfumy marki Tom Ford znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Tom Ford Neroli Portofino Acqua

Tom Ford nawet w ramach swojej niszowej linii Private Blend nie zwalnia tempa i prezentuje jedną nowość za drugą. Tym razem przyszła pora na Neroli Portofino Acqua.

Podobieństwu do klasycznego Neroli Portofino trudno zaprzeczyć. Nowa odsłona nie jest jednak według mnie wonią rozwijającą tamten temat, ponieważ prezentuje się znacznie gorzej od pierwowzoru. A może nawet nie tyle gorzej, co mniej charakterystycznie i bardziej masowo. Na pewno testy Neroli Portofino Acqua będę dobrym pomysłem dla osób, dla których morze cytrusowych iskier było zbyt dużym obciążeniem.

Reklama perfum Tom Ford Neroli Portofino Acqua

Prawda jest taka, że nowa odsłona jest wygładzona, popowa i ułatwiona do granic możliwości. Posunąłbym się nawet do stwierdzenia, iż w obecnej formie mógłby to być mainstreamowy bestseller, choć trzeba zdawać sobie sprawę z małej popularności kolońskich odsłon neroli jako takich, więc bestsellerem by to mogło być na niewielką skalę. Idąc tym tokiem rozumowania można też pokusić się o obronę tezy: „Neroli Portofino Acqua jako popłuczyny po pierwowzorze”.

Jeśli chodzi o zmiany samej kompozycji zapachowej to według mnie dodano tu czegoś, co wnosi elementy obłe, mleczne i nieco kremowe, ale w masowym, nudnym stylu. I myślę, że to właśnie ta grupa składników zabiła iskry i latające żyletki neroli. Z drugiej strony to wciąż są perfumy kolońskie i cytrusowe, tylko mniej bezkompromisowe…

Opinia końcowa o Tom Ford Neroli Portofino Acqua

Niestety, ale nie znalazłem ani jednego punktu zaczepienia dla wysokiej oceny Neroli Portofino Acqua. Wielkiej tragedii też nie ma, ale na tle klasyka wypada słabiutko.

Nuty: cytrusy, neroli, akord ambrowy
Rok premiery: 2016
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL
Trwałość: dobra (około 4-5 godzin)

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments