7 stycznia 2017

Prada Olfactories Marienbad

Perfumy marki Prada znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Prada Marienbad

Marienbad to prawdopodobnie najbardziej dymny, kadzidlany i niszowy zapach z ultraluksusowej linii Prada Olfactories

Seria ta nie jest dostępna w Polsce, zresztą podobny stan rzeczy dotyczy ubrań i akcesoriów Prada. Stąd trudności z poznawaniem marki i samych zapachów. W moim przypadku za całe zaplecze do napisania tej recenzji posłużył jeden test globalny. Jeden, lecz obfity na szczęście. Z tego też powodu dzisiejszy wpis będzie ledwie rysem, a nie jakąś bardzo szczegółową analizą.

Grafika Prada Olfactories Marienbad

Zapach w pierwszej chwili przypominał mi nadpaloną skórę z wyraźnym akcentem zakrzepłego, starego olejku różanego. Mocny początek był nieco mdły, słodki, ale z duża ilością dymu przez cały czas. Dosłownie parę minut później obraz wyraźnie przeszedł w stronę Bottega Veneta Eau de Parfum. Z tą tylko różnicą, że Marienbad był zdecydowanie bardziej ciemny i wciąż z tą charakterystyczną nutą osmalonej skóry.

Prada wykreowała jednak cielesny, ciepły pierwiastek w tych perfumach, który frapuje i jest takim światełkiem w czarnym jak śmierć tunelu.

Prada Marienbad

W miarę upływu czasu element ten zyskuje na znaczeniu. Marienbad się ociepla, gubi okopcone akordy i staje się zapachem jaśniejszym, nieco słodkim, w którym nuta skórzana traci cała swoją agresywność. W tym momencie nie poruszamy się już w wokół skojarzeń z Bottega Veneta Eau de Parfum, ale wchodzimy w tony L’Artisan Dzing. Kto zna obie kompozycje, ten wie, że obraz nuty skórzanej jest w nich przedstawiony całkowicie odmiennie.

W najgłębszej zaś bazie Prada jest już typowo miękkim, złocistym, choć wciąż skórzanym zapachem.

Opinia końcowa o Prada Marienbad

Kompozycja jest bez dwóch zdań niszowa, ale jednocześnie bardzo perfumeryjna. Czuć w niej kunszt i autentyczne emocje. Na pewno będę chciał ją jeszcze przetestować.

Nuty: oud, kadzidło, wanilia, skóra
Rok premiery: 2016
Twórca: Daniela Roche Andrier
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL wyłącznie w wybranych butikach Prada
Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Joanna
Joanna
7 lat temu

Dobry wieczór, mała literówka: Daniel_a Andrier …
P.S. Czy zna Pan dawne/wycofane Kenzo Amour Le Parfum_złoto brązowy flakon? Ciekawa jestem opinii …

Marcin Budzyk-Wermiński

Dziękuję za zwrócenie uwagi. Już poprawiłem (i przy okazji znalazłem kilka innych literówek).

Co do Kenzo, to niestety nie pomogę. Nigdy ich nie wąchałem.

Joanna
Joanna
7 lat temu

… nigdy mi nie przeszkadzają żadne Pana literówki, ale tym razem nieśmiało skorygowałam, bo dla tych co nazwiska nie znali, męski flakon + kobiecy nos jest podpowiedzią czy warto i komu warto sięgnąć po tester … Myślę, że płeć nosa jednak nieświadomie narzuca myślenie o zapachu na etapie tworzenia, mimo, iż jesteśmy mixem pierwiastków, to jednak …