28 września 2017

Hermessence Muguet Porcelaine

Perfumy marki Hermes znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Hermessence Muguet Porcelaine
Hermes Hermessence Muguet Porcelaine

Butikowa kolekcja marki Hermes o nazwie Hermessence wzbogaciła się w ubiegłym roku o perfumy konwaliowe – Muguet Porcelaine

I pewnie nie pisałbym o nich dzisiaj, gdyby nie fakt, że jest to ostatnia kompozycja, którą swoim nazwiskiem firmował Jean Claude Ellena.

W oficjalnych słowa na temat Muguet Porcelaine mówi on tak:

„Aromat konwalii jest subtelny, że całe życie marzyłem, aby go podkreślić w czystej formie. Zanurzyłem się wprost w jej zapachu, który jest delikatny niczym porcelana, aby odtworzyć to piękno i wykreować obraz niezwykłej jakości i zmysłowości.”

Niestety, konwalia i pożegnanie Jean Claude Elleny ze światem perfum to porażka. Dość powiedzieć, że Muguet Porcelaine pachnie jak dojrzały melon wrzucony w stertę skoszonej trawy. Efekt może nie jest wtórny i nudny, ale do dzieła sztuki jest mu niezmiernie daleko.

Hermessence Muguet Porcelaine
Hermessence Muguet Porcelaine

To woń ordynarna, słodka i przypominająca wręcz neonową zieleń. Perfumy kojarzą się tanio, wręcz w stylu wiejskich dyskotek lat. 90, gdzie obok disco polo królowały kuse sukienki z tworzyw sztucznych.

Nie sądziłem, że Jean Claude Ellena jest w stanie wykreować takie coś. Owszem, Muguet Porcelaine to woń wyjątkowa, ponieważ trudno nawet znaleźć inne kompozycje tego typu. Nie można jednak przejść na porządku dziennymi do faktu, że chemiczna i tania jest po zbóju.

Formalnie w nutach miała się znaleźć gruszka, ale uwierzcie mi, że melon to jak malowany… Sama zaś konwalia przyjęła postać scukrzonej nuty białokwiatowej, która z naturalną wonią konwalii nie ma NIC wspólnego.

Opinia końcowa o Hermessence Muguet Porcelaine

Chemiczna, słodka, owocowa zieleń. Niestety, nie jest to dobre zakończenie kariery wielkiego mistrza…

Najważniejsze cechy:

  • – agresywna nuta melonowo-gruszkowa
  • – zasłodzony akord białych kwiatów, który nie przypomina naturalnej konwalii
  • – plastikowa nuta zielono-trawiasta

Nuty: 

konwalia, gruszka

Rok premiery: 

2016

Twórca: 

Jean Claude Ellena

Cena, dostępność, linia: 

woda perfumowana dostępna w pojemności 15 i 100 mL

Trwałość: 

bardzo dobra, około 10 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Helka
6 lat temu

Marcinie, mam pytanie z innej beczki. Czy to możliwe, żeby w oryginalnych perfumach atomizer nie był idealnie prosty, a lekko wgnieciony? W dodatku korek nie trzyma się mocno, co może mieć związek z owym wgnieceniem. Chodzi o perfumy Tom Ford Cafe Rose o pojemności 50ml, które kupiłam w jednej z internetowych perfumerii.

Metafizyczna Zosia
6 lat temu

Kiedyś kupiłam w Rossmannie Cashmir Choparda z lekko przekrzywioną końcówką atomizera, a na pewno jest oryginalny. Ciekawe co Marcin powie na ten temat.

Marcin Budzyk-Wermiński

Tak, to możliwe nawet w oryginalnych perfumach

Helka
6 lat temu

Dziękuję za odpowiedź