31 lipca 2018

Viktor&Rolf Flowerbomb Nectar

 

Viktor&Rolf Flowerbomb Nectar wraz z wersją klasyczną
Viktor&Rolf; Flowerbomb Nectar wraz z wersją klasyczną

 

Flowerbomb Nectar to najnowszy członek rodziny perfum Viktor&Rolf.; Wedle mojej wiedzy jeszcze nie jest dostępny w Polsce, ale zakładam, że niebawem się to zmieni

Skoro „nektar” to od razu myślimy o większej intensywności i bogatszych wrażeniach. Producent faktycznie tak mówi, choć prawda wynikająca z praktyki jest w części inna.

Flowerbomb Nectar to mocne, zawiesiste perfumy, które w sporym stopniu nawiązują do klasycznych Flowerbomb Eau de Parfum. Zastosowane zmiany podążają jednak w kierunku innym od ideału, ponieważ nowa wersja utraciła to, co w pierwowzorze było najlepsze. Nie mamy zatem bergamotkowego aromatu mocarnych, słodkich kwiatów ukutych w ambitny wzór. W zamian oblepia nas waniliowo-paczulowy syrop, którego moc zwala, zwłaszcza na początku, z nóg, ale który jednocześnie ląduje kilka poziomów niżej pod względem perfumeryjnej sztuki.

Oficjalna fotografia perfum Viktor&Rolf Flowerbomb Nectar
Oficjalna fotografia perfum Viktor&Rolf; Flowerbomb Nectar

Jeśli przyjąć, że pierwsza wersja jest misterną rzeźbą, to w nowej wersji ktoś na tę rzeźbę wylał tony syropu. Nie widać detali, nie widać misternych zdobień, nie widać nawet tematu głównego. Wszystko bowiem pokryła paczulowo-waniliowo-tonkowa nuta masowości. Co więcej, producent chwali się, że w nucie głowy Flowerbomb Nectar znajdziemy akord prochu strzelniczego… Niczego takiego nie zauważyłem, a jedynie metaliczne akcenty syntetyków tonkowych, które grają na poziomie średnio-niskim.

Viktor&Rolf Flowerbomb Nectar 90 mL
Viktor&Rolf; Flowerbomb Nectar 90 mL

Opinia końcowa o Viktor&Rolf; Flowerbomb Nectar

Nie jest to zły zapach, ale na tle genialnych Flowerbomb Eau de Parfum wypada źle. Dla mnie to wielkie rozczarowanie, ponieważ klasyka uważam za jedne z najlepszych kwiatowo-słodkich perfum w całej historii sztuki

 

Najważniejsze cechy:

  • – zasłodzenie ulepem waniliowo-tonkowo-paczulowym
  • – brak wielu kwiatowych i herbacianych detali z klasyka
  • -/+ utrzymana konwencja rodziny Flowerbomb

Nuty: wanilia, bób tonka, paczula, osmanthus, proch strzelniczy, porzeczka, jaśmin, kwiat pomarańczy, benzoin
Rok premiery: 2018
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowan dostępna w pojemości 50 i 90 mL
Trwałość: bardzo dobra, około 9-10 godzin

Reklama perfum Viktor&Rolf; Flowerbomb Nectar

Najważniejsze cechy:

Charakterystyka:

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AB
5 lat temu

Witam. Twoje opinie Marcinie w duzym stopniu ksztaltują moje wybory zapachowe. Czy moglabym poznac Twoje zdanie o starym co prawda ale jednym z moich ulubieńców, zapachu Gucci II.
Pozdrawiam, AB