19 września 2021

Olivier Durbano Quartz Quantic 17:8

Olivier Durbano Quartz Quantic

Po ponad 10 latach przerwy Olivier Durbano wraca na łamy mojego bloga

Powodem tego powrotu jest premiera jego najnowszego zapachu: Quartz Quantic 17:8. Niestety, twórca kreuje bardzo rozwinięte otoczki marketingowe, co dla mnie jest nie do przejścia, stąd w najmniejszym stopniu nie zamierzam tego przytaczać. Mówiąc szczerze – nie do końca nawet to rozumiem.

Jeśli chodzi o sam zapach, to jest to woń kadzidlana, ale w sposób niestandardowy – jak na Oliviera przystało. Wąchając po raz pierwszy kompozycję wydała mi się leśna i miętowa, i cytrusowa – trochę przypominała mi Jade. Na pewno nie jest to zapach smolisty, ciężki i turpistyczny. Quartz Quantic 17:8 podąża ścieżką zielonego, botanicznego kadzidła i w dodatku dość lekkiego, jeśli weźmiemy pod uwagę standardy marki. Początek jest zaskakująco cytrusowy, musujący. Takie zagranie bergamotką to ciekawy zabieg.

Olivier Durbano nie wprowadził też do kompozycji akcentów zwierzęco-fizjologicznych. Mówię o tym, bo wcześniej często się to zdarzało. Tutaj wszystkie składniki zdają się palić w czyściutkim trybularzu. I może nawet nie palić, co delikatnie tlić. Na pewno nie jesteśmy też w kościele, ale raczej palimy pogańskie żywice na oszronionej pierwszymi przymrozkami łące w środku lasu.

Doceniam fakt, że nie jest to ani kadzidło mroczne, tłustawo-słodkie w typie Sahara Noir, Embers, Fille en Aiguilles, ani też metaliczne i lekkie (wsparte na aldehydach i Iso E Super) jak Cardinal czy Lavs. Motyw zieloności został przemycony do samego końca, ponieważ z czasem miętowa leśność zmienia się w coś ziołowego, absyntowego może. Ładunek pewnej słodyczy jest zachowany, ale bardzo, bardzo niski. W ostatnim akcie pojawia się cień nuty wędzonkowej, lecz w ilości akceptowalnej.

Opinia końcowa o perfumach Olivier Durbano Quartz Quantic 17:8

Ciekawe kadzidło, choć nie do końca komercyjne. To jednak potwierdza fakt, że Olivier Durbano po raz kolejny był w stanie pokazać interpretację żywicy olibanowej, która będzie się wyróżniała na rynku.

Olivier Durbano Quartz Quantic

Zdjęcia własne. Informacje oficjalne pochodzą ze strony olivierdurbano.com

Najważniejsze cechy:

charakter: kadzidlany

  • + oryginalna odsłona kadzidła
  • + ciekawe przedstawienie zieleni
  • + czuć wysoką jakość składników

Charakterystyka:

Nuty: sosna, olibanum, bergamotka, hyzop, mirt, nagietek, róża, magnolia, piżmo, nagarmotha, bób tonka

Rok premiery: 2021

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana w pojemności 100 mL, produkt niedostępny w Polsce

Trwałość: bardzo dobra, około 7-8 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dorota
2 lat temu

Panie Marcinie, domyślam się, że Pana nos nie przyjmuje już „przeciętnych” zapachów. Lecz dlaczego ostatnio przeważają recenzje tylko niszy. Trudno jest znaleźć do nich dostęp, jak również nie dla wszystkich są osiągalne cenowo. Coraz rzadziej zaglądam na Pana blog, zauważyłam również, że i opinii jest coraz mniej. Blog staje się ekskluzywny. No cóż, szkoda.

Dorota
2 lat temu
Reply to  Dorota

Zapomniałam pozdrowić, przepraszam.