21 listopada 2023

Hugo Boss Courageous Rose

Hugo Boss Courageous Rose

W butikowej kolekcji Hugo Boss pojawiły się dwie nowe pozycje

Udało mi się przetestować tylko jedną, ale ufam, że Sensual Geranium też niebawem opiszę. A dzisiaj o perfumach Hugo Boss Courageous Rose. Przypomnę jeszcze, że formalnie kolekcja ta jest opisywana jako męska – stąd moje szczególne zainteresowanie interpretacją róży.

Widać, że to kompozycja skierowana na rynek arabski. Pierwsze skojarzenia to wcale nie róża, a oud. Jest on ostry, wytrawny. Poziom jego agresji jest spory, ale nie olbrzymi. Skojarzył mi się z dawnym klasykiem Montale Black Aoud i generalnie ich wariacjami na temat duetu oud-róża. To sprawia, że propozycja Hugo Boss nie jest w żaden sposób nowatorska. Takich zapachów były setki przed nimi. Co więcej, mam wrażenie, że całość jest syntetyczna i niemal każdy element powstał w laboratorium.

Natomiast złożenie składników pozostaje na przyzwoitym poziomie. Początek jest nieco szafranowy. Później pojawiają się tony minimalnie słodsze, nieco cynamonowe i korzenne. Jeszcze dalej miga coś na kształt gumy do żucia, która wnosi cień skojarzeń spożywczych i owocowych. Jest to akord chemiczny po zbóju, ale jest w nim coś przyjemnego. Któż z nas nie lubił gum balonowych?

Baza jest drzewno-syntetyczna. Jakość składników z niskiej półki, ale konstrukcyjnie znowu to daje radę. Jest nieco ostrości i drzazg, ale kurzu i laboratoryjnego drewna niestety jest więcej.

Opinia końcowa o perfumach Hugo Boss Courageous Rose

Jest ok. Ktoś przy bardzo ograniczonym budżecie zrobił porządnie wykonaną kompozycję. W tej kategorii konkurencja jest jednak zabójcza i nie sądzę, żeby ta róża weszła do kanonu męskich róż.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony hugoboss.com

 

Najważniejsze cechy:

charakter: oud-róża

  • + dopracowana konstrukcja
  • – wtórność
  • – niska jakość składników

Charakterystyka:

Nuty: róża, drewno sandałowe

Rok premiery: 2022 (w Polsce 2023)

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments