Najlepsza internetowa perfumeria oryginalny asortyment, ekspresowa dostawa
Link
22 lipca 2008

Ava Luxe, Figuer

Wielka nisza, wielki zapach. Najbardziej wymagający figowiec jaki w życiu spotkałem. Jeśli Incense Normy Kamali to wielokrotnie zatężony Black Cashmere, to Figuer Ava Luxe jest skoncentrowanym Philosykosem.
Mleczny, bardzo mleczny. W wielkim białym morzu pływa kilka zaledwie figowych listków. Zapach nie zaskakuje. Butelki, zarówno ekstraktu jak i wody perfumowanej, wykonane są z mlecznego szkła. Nie wiem czy wszystkie zapachy Ava Luxe są w takich flakonach, ale tutaj forma doskonale podkreśliła charakter kompozycji.

Figuer rozpoczyna się od obrazu zranionego figowca, który roni z siebie figową żywice. Dopiero później zaczynają wychodzić mleczne, niezwykle intensywne nuty, które przewodzą do końca. Figa jest obecna w formie znanej z Philosykosa, zielona, trawiasta, optymistyczna, z tym, że w Figuerze jest dodatkowo znacznie bardziej otulająca, co jest wynikiem zdecydowanie większej mleczności.

Ciekawe, a jednocześnie dyskredytujące tego figowca w oczach większości jest to, że momentami wchodzi w plastikowe niuanse. Nie jest to zapach skrajnie synteteczny, raczej tak pachnie plastik, który się degraduje w figowym gaju. Efekt jest dość ciekawy, a co najważniejsze mnie się podoba, bo odróżnia Figuer`a od wszystkich innych mi znanych.

Trzecim i ostatnim z ważnych aspektów tego zapachu jest jego drzewność, która pojawia się w dwóch momentach. Jak już wspomniałem, na początku, gdy drzewo jest okaleczone i później, w bazie, kiedy całe mleko wsiąka w cedr. W ogóle mam wrażenie, że w miarę upływu czasu wszystkie składniki wtapiają się w drzewo i z bazy uwalnia się doskonale zbalansowana mieszanina. To tylko potwierdza jakim dziełem sztuki jest ta figa. Choć nie każde dzieło jest doceniane.

Bardzo trudny w odbiorze, i zdecydowanie nie dla wszystkich. Figuer Ava Luxe to istna figowa nisza w niszy. Jest wielce nietypowy, nawet w porównaniu do fig Heeleya czy Profumum. Ja bardzo go szanuję, ale dla bezwzględnej większości, będzie tylko syntetycznym dziwadłem nt. figi.
Nuty: figowe liście, suszone figi, galbanum, winorośl, mleczko kokosowe, drzewo cedrowe
Rok powstania: b.d.
Twórca: Serena Ava Franco

Pozostałe recenzje

22 kwietnia 2019

Hugo Boss Bottled Infinite

Perfumy Hugo Boss znajdziesz w perfumerii ElNino-Parfum.pl Czas na kolejne męskie perfumy, które pojawiły się w tym roku. Hugo Boss Bottled Infinite, o dziwo, nie jest porażająco słaby. Co więcej, otwarcie robi trochę dobrej roboty, ponieważ jest świeże, metaliczne, ale jednocześnie nie kojarzy się jakoś tragicznie. Przypomina mi trochę stare niebieskie lub czerwone Lacoste. Stąd […]

Dołącz do dyskusji

Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
  Subscribe  
Powiadom o