7 maja 2010

Laboratorio Olfattivo Daimiris oraz Alkemi

Dziś krótko na temat dwóch pozostałych zapachów włoskiej perfumerii, bo o Cozumelu i Alambarze już się wypowiadałem w ciepły sposób a wręcz bardzo ciepły, bo ujmują swoje wątki główne w niezbyt często spotykane ramy i wykazują podstawową właściwość, która świadczy o klasie perfum- są „jakieś”. Daimiris i Alkemi są pod tym względem nieco uboższe, zwłaszcza na tle kolegów. Pamiętajmy jednak, że Laboratorio Olfattivo to laureat Księżycowego Albatrosa w kategorii „marka”, więc i dwa ostatnie zapachy nie mogą wiać nudą.

Sucha, więdnąca paczula doprawiona karmelem i całą perfumeryjną tablicą Mendelejewa. Mam wrażenie przesytu wywołującego zmęczenie, bo Alkemi po prostu przytłacza mnogością doznań. Łączy zbyt wiele nut w jednym ciele a takie coś rzadko kiedy ma szanse się udać. W dodatku połączenia między składnikami są raczej marne i brakuje efektu symfonii, swoistej płynności, która zapewnia perfumom duszę. Strugi kadzidła lecą w górę, słodycz paczulo-ambro-wanilii tworzy klejącą maź na dnie bazy i tak cały czas, i jeszcze dłużej. Doceniam fakt, że jest to takie olfaktoryczne Perpetuum Mobile, ale w tej sztuce chyba nie o to chodzi.

Zupełne inne odczucia miotały mną w chwili poznania Daimiris. Zupełnie nie moja bajka, bo skóra to fuj największy jaki jest i nie ma większego. Z drugiej strony nie można udawać, że nazwisko „Guillaume” nie robi wrażenie i nie zachęca do wnikliwej oceny- mnie zachęciło, ale skóra sprawia, że po prostu nie mogę się zdobyć na pozytywne zdanie o tej kompozycji. Jedyną tolerowaną przeze mnie kompozycją z tą nutą jest bodaj Cuir Ottoman i Daimiris tego nie zmienił. Dla osób lubujących się w nutach animalnych może to być Graal, bo zapach jest ciepły, bogaty a nuty ułożone bardzo dokładnie. Ambrowe doły wysycone są lekko słoną słodyczą a ciemnozielone góry mogą być dowodem perfekcji. Szkoda, że nie dla mnie. W momencie, kiedy czuję skórę wszystko inne schodzi na dalszy plan.

Laboratorio Olfattivo Alkemi
Nuty: ylang-ylang, ambra, olibanum, paczula, mirra, drzewo cedrowe, drzewo kaszmirowe, wanilia, drzewo sandałowe
Rok powstania: 2009
Twórca: Marie Duchene

Laboratorio Olfattivo Daimiris
Nuty: skora, zamsz, irys, ambra
Rok powstania: 2009
Twórca: Pierre Guillaume

Fot. nr 1 z extrait.it

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments