9 czerwca 2010

Black Afgano wrócił jako edycja (bardzo) limitowana…

Recenzja znajduje się tutaj: KLIK

To jeden z fenomenów dzisiejszego rynku niszowego. Zapach pobił wszelkie rekordy popularności i sprzedaży, które przeszły oczekiwania samego Allesandro Gualtieri. Ten utalentowany perfumiarz zdobył pierwszą partię olejku haszyszowego z myślą, że wystarczy na kilka lat produkcji Black Afgano, ale jak widać popełnił spory błąd w szacunkach i na całym świecie zapasy skończyły się w kilka miesięcy (wyjątkiem jest dotknięta kryzysem Hiszpania, w której Nasomatto nie odniosło spektakularnego sukcesu).

Olejek haszyszowy mógł być otrzymany tylko i wyłączenie w Afganistanie, bo wywóz czystej rośliny jest nielegalny. Były problemy z produkcją w tym ogarniętym wojną kraju, ale na początku tego roku Allesandro zdobył upragniony składnik i rozpoczął mieszanie. Podobno istniała możliwość sprowadzenia olejku z Wietnamu, ale finalnie twórca odrzucił tę możliwość. Skoro „Afgano” to „Afgano”, a nie „Wietnamo 😉 „. Widać, że nie patrzy ślepo na zysk- to się ceni.

Ziemię ogarnęła „blackafganomania”, która jest w pełni uzasadniona, bo zapach należy do najładniejszych kompozycji perfumiarskich ostatnich lat. Do Polski z drugiej partii przybyło jedynie 55 butelek, ale długa lista oczekujących (były prowadzone zapisy) sprawiła, że do sprzedaży trafi pewnie koło 40. Co więcej, perfumerie partnerskie Nasomatto (w tym Quality) miały racjonowane porcje Black Afgano w ten sposób, żeby dla każdego wystarczyło choć po parędziesiąt sztuk.

Informacje dzięki uprzejmości perfumerii Quality.

Pozostałe recenzje

15 października 2021

Heeley Athenean

Ostatnia premiera – Heeley Athenean – to kompozycja figowa nawiązująca do starożytnej Grecji…

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Łukasz
11 lat temu

A istnieje możliwość przetestowania tego cuda ostatnich lat?

ele

Marcin Budzyk
11 lat temu

Ele – testery stoją na półkach, więc pewnie i próbki można zamówić przez internet tak samo jak całą resztę ofery Nasomatto.

skarbek
11 lat temu

Pojawił się na ebayu ,nie wiem,może z zapasów jakichś,ale tak jak szybko się pojawił tak szybko został wyprzedany.Z czego i mnie kapnie troszkę na testy…Boję się tylko,że mi się spodoba i będę marnieć z żalu ,że nie mogę mieć flaszeczki;)

cbr
cbr
11 lat temu

ale na pewno będzie to ostatnia partia Afgana? w sensie: czy Nasomatto nie podejmie się w przyszłości ponownego sprowadzenia afgańskiego olejku i domieszania kolejnych flachoników?

bo jeśli tak, trza zanabyć jeszcze przynajmniej ze 2 flachony (do dwóch już grzecznie stojących w szafie :D)

Marcin Budzyk
11 lat temu

Cbr -Nie wiadomo, bo są olbrzymie trudności z tym olejkiem. Pewnie będą się starać sprowadzić ten składnik, ale czy się im uda- nie wiem.

Anonimowy
Anonimowy
11 lat temu

Zorganizuj perfumiarzowi próbkę, zrób dobry uczynek 🙂
p.

Marcin Budzyk
11 lat temu

Nie widzę przeszkód, żeby perfumiarz truchcikiem pobiegł do Quality i o próbkę poprosił. 🙂
Ja niestety nie mam już swojej butelki.

Anonimowy
Anonimowy
11 lat temu

Wąchałem w Quality, jestem pod wrażeniem.
p.

DAMIAN
DAMIAN
10 lat temu

Ja chętnie odsprzedam swojego Black Afgano, kupiony w polskiej perfumerii niszowej psiknięty jedynie testowo 2 razy, cena do ustalenia. Chętnych proszę o kontakt: int-ser-tow@wp.pl, możliwa sprzedaż przez allegro

alis1_7
9 lat temu

Te perfumy są niesamowite. Dziś stałam na ruchomych schodach za obcym mężczyzną i musiałam go zapytać o ten zapach! Kupię swojemu chłopakowi! NIEPOWTARZALNE!

alis1_7
9 lat temu

Te perfumy są niesamowite. Dziś stałam na ruchomych schodach za obcym mężczyzną i musiałam go zapytać o ten zapach! Kupię swojemu chłopakowi! NIEPOWTARZALNE!

Anonimowy
Anonimowy
7 lat temu

da się gdzieś jeszcze upolować te perfumy?? albo chociaż próbkę?