Najlepsza internetowa perfumeria oryginalny asortyment, ekspresowa dostawa
Link
10 listopada 2010

Zapachy pozaziemskie…

Ryc. 1. Wyobrażenie brąz. karła.

„Sonda WISE wystrzelona przez NASA zrobiła zdjęcie brązowego karła – ultra zimnej gwiazdy dryfującej samotnie w przestrzeni kosmicznej. Na zdjęciu obiekt wygląda jak zielony szmaragd. Naukowcy twierdzą także, że zapach gwiazdy jest wyjątkowo nieprzyjemny – czytamy na stronie physorg.com. Nowa gwiazda jest pierwszym tego typu obiektem sfotografowanym przez sondę. WISE robi zdjęcia całego nieba w podczerwieni. Do tej pory przesłała na ziemię miliony fotografii asteroid, gwiazd i galaktyk. Przy transmisji danych konkretnym długościom fal komputer przypisuje określone kolory.
– Brązowy karzeł wygląda jak duży, zielony szmaragd – mówi Amy Mainzer, naukowiec biorący udział w projekcie WISE. Mainzer w wolnych chwilach sama tworzy biżuterię. Wyjaśnia, że brązowe karły wydają się zielonymi klejnotami z powodu metanu w ich atmosferze. Podobnie jak Jowisz, brązowe karły są stworzone z gazów, z których większość stanowi metan, siarkowodór i amoniak. Te gazy są zabójcze dla człowieka w wysokich stężeniach i nie pachną też najlepiej. – Gdybyśmy mogli zamknąć w butelce fragment atmosfery brązowego karła i przywieźli ją na Ziemię, poczulibyśmy zapach zgniłych jaj z dodatkiem amoniaku – mówi Mainzer.”

za physorg.com
za onet..pl
Fot. za centauri-dreams.org

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

2
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Marcin BudzykAnonimowy Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Anonimowy
Gość
Anonimowy

Czekamy na wpis o perfumach ufoludków. 🙂

Marcin Budzyk
Gość
Marcin Budzyk

O perfumach inspirowanych ufoludkami chyba :). Przeszło mi coś takiego przez myśl, bo jest kilka perfum, które bez żenady są inspirowane tym. Może kiedyś.
Pozdrawiam, M.