25 stycznia 2011

Custo Barcelona – nowa marka już w Polsce

Przy ulicy Bema w Warszawie już od jakiegoś czasu można kupić kolekcje hiszpańskiej marki Custo Barcelona. Oprócz nich do Polski zawitały też zapachowe propozycje (dostępne w sieci perfumerii Sephora). Zanim jednak przejdziemy do olfaktorycznej oceny dokonań Katalończyków, najpierw słowo o brandzie jako takim.

Jest to dziecko dwóch braci Dalmau: Davida i Custo. Pierwszy był raczej nicponiem, a drugi studiował architekturę, której zresztą nie ukończył. Nie dziwię się. W Barcelonie jest tyle innych rzeczy do robienia, że siedzenie w książkach można sobie darować. W wieku młodzieńczym nasi bohaterowie wyruszają w motocyklową podróż po świecie. Pamiętajmy, że Hiszpania w tamtym czasie była krajem biednym, zacofanym jak na standardy krajów z przyszłej Unii Europejskiej. Nie może zatem dziwić fakt, że braci Dalmau zachłysnęli się wielkim światem. Miejscem, które wywarło największy wpływ na ich późniejsze poczynania, była Kalifornia. To tam zobaczyli kolorowe, pełne życia przejawy sztuki, nieograniczoną wolność, tego czego nie było w ich rodzinnych stronach.

Po powrocie do Barcelony postanowili od zera stworzyć swoje imperium odzieżowe. Podobno sami opracowali metody nadruku, projektowania i produkcji. Słowem – wszystko. Do dziś ich najsłynniejszym produktem są t-shirty z perfekcyjnie dopracowanymi grafikami i frywolne tuniki, które noszą czołowe postacie show-biznesu. W produktach Custo Barcelona lansuje się Julia Roberts, Natalie Portman, Penelope Cruz, Shakira czy Antonio Banderas. Nie inaczej jest w Polsce, bo kolekcje odjechanych braci są noszone przez Tomka Jacykowa, Joanne Liszowską czy Agatę Młynarską.

Zerknijcie na design tych produktów i sami uznacie, że są po prostu świetne.

A teraz ogólnie o zapachach. W 2009 roku powstała pierwsza seria Custo Barcelona Woman i Man. Na razie nic więcej o tych kompozycjach nie powiem, ale jest tam jeden smaczek (którzy docenią wielbiciele niszowej twórczości). No i teraz, pod koniec 2010 roku przedstawiono serię Pure Custo Barcelona, również dla mężczyzn i dla kobiet. Szczegóły niebawem.

Recenzje:
Custo Man
– Custo Woman
Pure Custo Barcelona Man
Pure Custo Barcelona Woman

Fot. nr 1 z fragrantica.com
Fot. nr 2 z fashionmodeldirectory.com
Fot. nr 3 z timeoutsingapore.com
Fot. nr 4 z newyorkdesigner.com
Fot. nr 5 z art8amby.files.wordpress.com

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
13 lat temu

Haha, ja chyba wiem o czym mówisz. Pierwsza seria dużo lepsza od drugiej, fakt.

Marcin Budzyk
13 lat temu

* Na razie cichutko proszę. 🙂

Anonimowy
Anonimowy
13 lat temu

ten smaczek znają wszyscy male:-)

Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

Szykuje się wielka afera w związku z tą firma w Polsce Jacyków będzie potrzebował pomocy a Papierska niby jest twarzą tej firmy to czekajcie będą niusy na skalę światową !!!!!!!!

Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

Świetna marka znam dystrybutorów mega profesjonalizm PKFASHION polecam

Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

Super kolekcja!

Anonimowy
Anonimowy
12 lat temu

Oglądałam kolekcje na http://www.pkfashion.eu.com/shop wymiata te wzory i kolory zakochałam się