19 sierpnia 2014

Vespa for Him dla fanów sportowych drewienek

Perfumy marki Vespa znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Vespa for Him

Perfumy marki Vespa powstały we współpracy z koncernem Coty. Zarówno wersja męska jak i damska, pojawiły się już na półkach polskich perfumerii. Dziś więc słowo o Vespa for Him, czyli „dla Niego”.

Perfumy są raczej przeciętne, nawet jak na standardy wysokiej półki, choć nie są też jakimś przełomem lub katastrofą. To drzewny, lekki zapach, który wyraźnie haczy o akordy typowo sportowe. W kompozycji jest dużo kurzu i dużo nuty fartucha laboratoryjnego, ale całość zestawiono z wyraźnym jałowcem i wetiwerem. To sprawia, że Vespa for Him nie odrzuca, ani nie prowokuje do skrajnie negatywnych odczuć.
Gdzieś w tle kołacze lawenda, a w bazie pojawia się wyraźny, choć zmizerniały wetiewer. Poniekąd rozumiem chęć Coty do zrobienia perfum dla statystycznego fana Vespy, które nie będą trzęsieniem ziemi. Po tym względem Vespa for Him to naprawdę dobry produkt. Ani jałowiec, ani wetiwer, ani lawenda nie są zbyt ostre i czyste, ale to wymóg tego segmentu. Klient średniej półki szybciej wybierze krągłe, przyjazne kompozycje bez wybijających się nut niż olfaktoryczne reflektory.
Vespa for Him jest przez większość czasu zawieszona pomiędzy akordami sportowymi a typowymi drewienkami. Nie zmienia się w sposób spektakularny, ale daleki jestem od wkładania tej cechy w poczet wad. Jest po prostu średnio. Tyle.

Nuty: grejpfrut, lawenda, fiołek, wetiwer, zamsz, czerwony pieprz, ananas, paczula, jałowiec
Rok premiery: 2014
Twórca: Juliette Karagueuzoglou
Cena, dostępność, linia: zapach dostępny jako woda toaletowa w pojemności 30, 50 i 100 mL wraz z linią produktów dodatkowych
Trwałość: dobra, około 6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Dla mnie to marny płaściuch.

– Jack

Ziu
9 lat temu

Nawet do mojego sklepiku nad morzem dotarła Vespa, zarówno męska jak i damska wersja, i po obserwacji klientów stwierdzam, że wpasowuje się ona idealnie w gusta większości, niewymagających osób. Panom się podoba, bo jest to dość męski, świeżo-sportowo-drzewny zapach, a Panie chwalą słodycz i jakieś kwiatki w tle. Ot, i tyle. Trochę jestem w szoku, że u Ciebie się Vespa pojawiła.

Marcin Budzyk
9 lat temu

Otóż to. Te Vespy są niewymagajace, a jednocześni nie wykrzywiają nosa. Jak na półkę średnią, uważam je za naprawdę warte uwagi perfumy…