11 grudnia 2014

Mexx Ice Touch Woman 2014

Mexx Ice Touch Woman znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Mexx Ice Touch Woman 2014

Nowy duet Mexx stał się popularny dzięki promocji w programie Top Model. Niestety, zapachowo to liga dość niska. Z tego powodu tylko kilka słów poświęcę wersji damskiej Ice Touch 2014.

Cool Water objawiony

Zapach jest wodny i wodnisty. Poszczególne nuty brzmią chemicznie, wtórnie i nudno. Pierwszym skojarzeniem po powąchaniu są perfumy Davidoff Cool Water Woman. Wtóruje im cyklamen ze swoim mdłym, lekko słodkim akcentem. Ten cień cukierkowej nuty może też pochodzić od czerwonych owoców, lecz wrażenie jest tak niewyraźne, że nie podejmę się ostrych sądów.

Ice Touch na zimę???

Ice Touch Woman 2014 rozpatruję jako produkt inspirowany wielkim klasykiem marki Davidoff. Wyszło to jak wyszło, czyli zapach wpadł w odmęt półek średnich i się z nich nie wyróżnia. Pewne uznanie należy wyrazić dla decyzji o czasie premiery tej kompozycji. Zima wszak nie zachęca do kupowania perfum, które nazywają się Lodowym Dotykiem. Zakładam, że to odgórna decyzja marki, bo w Polsce znacznie lepiej ten zapach sprzedałby się wiosną i latem.

Grafika pod tytułem „Kwiaty i woda”

Finisz

Poza akordem wodnym i cyklamenem zbyt dużo się tu nie dzieje. Zapach jest nietrwały i kończy się klasycznym białym piżmem. Czuć, że to chemia, ale udało się uniknąć tragicznego wejścia w regiony kurzu i laboratorium. To już jakiś mały plusik.

Nuty: akord wodny, cyklamen, czerwone owoce, ambra, akord drzewny, piżmo, czerwony pieprz, cytrusy

Rok premiery: 2014

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: zapach dostępny jako woda toaletowa w pojemności 30, 50 i 100 mL

Trwałość: słaba, około 2 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Chcialabym Cie prosic o recenzje bialego Si 🙂

Ziu
9 lat temu

Te perfumy po prostu nie mogły być dobre. Zapachy inspirowane lodem, wodą itp. w ogóle do mnie nie przemawiają. Zdecydowanie wolę konkrety! 😉

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Oraz recenzje perfum Stelli McCartney 'Stella'http://www.fragrantica.com/perfume/Stella-McCartney/Stella-601.html

Marcin Budzyk
9 lat temu

Białe Si to tylko limitowany flakon. Zapach nie był zmieniany.

Anonimowy
Anonimowy
9 lat temu

Widzialam reklamę tych perfum w tv. Renata

Patrycja Maćkiewicz

Mam wrażenie że perfumy Mexx są coraz słabsze. Kiedyś uwielbiałam ich zapachy a teraz sama nie wiem – czegoś mi w nich brakuje. Damskie i męskie są jakieś takie nijakie i bez charakteru. A może to moje gusta się zmieniły 😉

Sylwia Jońska
6 lat temu

Zapach jest z roku 2006 (flakon w kształcie odłamka lidu). W 2014 zmieniło się opakowanie i wówczas promował pn program Top Model. Zawartość opakowania od 2006 pozostaje bez zmian. Woda toaletowa lekka, idealna na lato. Jak to z wodami toaletowymi bywa 24h trwałości nie możemy oczekiwać.