Najlepsza internetowa perfumeria oryginalny asortyment, ekspresowa dostawa
Link
23 czerwca 2015

Wystawa Sylwii Dębickiej ART COUTURE

Moi Drodzy, pamiętacie zapewne Sylwię Dębicką, która dla Nez de Luxe stworzyła wspaniałe grafiki perfum Tom Ford Plum Japonais i Ramon Molvizar Black Cube.

W piątek, 19 czerwca w „Dużym Pokoju” odbył się wernisaż wystawy „Art Couture” autorstwa Sylwii. Żałuję bardzo, że nie mogłem tam być, ale z radością informuję, że wystawę można jeszcze oglądać do 30 czerwca w godzinach 10-18 w pracowni „Duży Pokój” na ulicy Wareckiej 4/6 (wejście od ul. Kubusia Puchatka).

Pozwalam sobie na blogu zamieścić oficjalną informację o wystawie. Fani perfum znajdą tam niepublikowane wcześniej grafiki perfum, więc uważam ten wpis za w pełni uzasadniony :):

Wystawa jest formą dialogu sztuki i mody. Słowo „moda” często wzbudza ambiwalentne odczucia, wywołuje niekoniecznie pozytywne skojarzenia, pobłażliwe spojrzenia. W końcu to „tylko” ubiór, skorupa, wygląd zewnętrzny, produkt, przemysł. Moda jest częścią naszego codziennego życia, a jednak mało kto zwróci uwagę na to, że może pełnić rolę komunikacyjną, być pewnego rodzaju medium, które wyraża poglądy, uczucia, nastroje, upodobania, czy przynależność do danej grupy społecznej. Sztuka z kolei spełnia rozmaite funkcje, m.in. estetyczne, społeczne, dydaktyczne, terapeutyczne; jest zdolna zachwycać, wzruszać, bądź wstrząsać. A więc kojarzy się z czymś wzniosłym, co wykracza poza ramy codzienności.

Wydawać by się mogło, że moda i sztuka to dwa kompletnie odrębne światy. A jednak – jak historia dowodzi – potrafią tworzyć ze sobą bardzo zażyłe związki. Moda od dawna próbuje wnikać w struktury sztuki. Dzięki niej poszerza swoje znaczenia, lub nawet staje się sztuką. Przenika do galerii, muzeów, murów akademii, ujawnia swoje zakorzenienie w kulturze, polityce, historii. Co natomiast można powiedzieć o sztuce, która ilustruje modę? Czy to w ogóle jest nadal sztuka? A jeśli tak, to czy jest sztuką wartościową?

Sylwia Dębicka jest młodą artystką, tworzącą głównie ilustracje o tematyce fashion. W 2013 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Warszawie. W 2014 roku dostała się na prestiżowy Art & Fashion Forum powered by Grażyna Kulczyk. Od tego czasu wykonywała projekty zarówno dla polskich jak i zagranicznych klientów (m.in. La Rivista, Rouge Magazine China, Trendsetterka.com). Jej prace powstają „analogowo”, czyli ręcznie. Do ich wykonania używa różnych mediów; najbardziej lubi tusz, akwarelę i starodawne, szlachetne techniki graficzne, które to często miksuje razem w formie kolaży. Artystka lubi się bawić i eksperymentować z tworzywem, dużą rolę w jej procesie twórczym odgrywa element przypadku. Dlatego też jej prace są z jednej strony ekspresyjne, w pewien sposób nonszalanckie. Z drugiej zaś strony cechują się subtelnością i delikatnością, co w efekcie stanowi niezwykłe połączenie.

Wstęp oczywiście wolny, wszystkich serdecznie zapraszamy!

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

1
Dodaj komentarz

Please Login to comment
avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Magda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Magda
Gość
Magda

Niestety do Warszawy mam spory kawałek ale zawsze można odwiedzić FB, Instragram czy stroną prowadzoną przez Panią Sylwię 🙂
A prace są naprawdę piękne.