7 sierpnia 2015

Frederic Malle Cologne Indelebile

Frederic Malle Cologne Indelebile

Frederic Malle rzadko lansuje nowe perfumy. W tym roku kolej padła na lekki i świeży zapach o nazwie Cologne Indelebile.

Po pierwsze, Cologne Indelebile nawiązuje, czy może raczej próbuje nawiązywać do Neroli Portofino. To podobny kwiat pomarańczy, który błyska i iskrzy na skórze. W wersji Editions de Parfum FM podkręcono go cytryną, co miało pewnie nadać mu jeszcze więcej świeżości. Wyszło trochę w klimacie cytrynowego płynu do mycia naczyń. Tanio.

Po drugie, Frederic Malle eksperymentował z narcyzem i piżmem. Z tego też powodu Cologne Indelebile pachnie wyraźnie mydlano. Narcyz zaś zapewnia mu nieco zimno-zielonych akcentów. Nie byłoby to wadą, gdyby nie wzrost duszącego charakteru kompozycji. Zaletą takiego rozwiązania jest na pewno przedłużona trwałość. Trzeba bowiem jasno powiedzieć, że nowa woda kolońskie Malle’a trzyma się skóry przez dobrych kilka godzin, a to wynik nieosiągalny dla większości wód kolońskich.

Cologne Indelebile w wersji podróżych atomizerów

Opinia końcowa o Cologne Indelebile

Cała kompozycja zachowuje przy tym prostotę. Jest kwiat pomarańczy, jest bergamotka i to charakterystyczne piżmo. Przyjemnie, średnio, ale nieco zbyt dusząco. Z tego też powodu podczas największych upałów Cologne Indelebile może drażnić.

Nuty: neroli, kwiat pomarańczy, narcyz, piżmo, bergamotka, cytryna
Rok premiery: 2015
Twórca: Dominique Ropion
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL, i jako travel spray
Trwałość: dobra (jak na wodę kolońską), około 5 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

O raju, to będzie totalny offtop, za co przepraszam, ale koniecznie musisz poznać zapachy świec SKANDINAVISK. Pachną najpiękniej na całym świecie!!

Marcin Budzyk
8 lat temu

Obawiam się, że prędko nie będą miał okazji.

Zapisuję jednak nazwę w pamięci.

Anonimowy
Anonimowy
8 lat temu

Też żałuję, że ich nie ma w Polsce. Kończy mi się świeca RO. Pachnie i wygląda świetnie!

Raf