26 czerwca 2016

Loewe Solo Cedro

Perfumy marki Loewe znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Loewe Solo Cedro

Z rocznym opóźnieniem debiutują w Polsce Loewe Solo Cedro – pierwsze perfumy hiszpańskiej marki, które w całości mają być poświęcone drewnu – cedrowemu w tym wypadku.

Już nie będę wspominał, dla jakiego mężczyzny jest to zapach i przejdę do konkretów. Otóż faktycznie jest to woń drzewna. Udział cedru w tworzeniu wrażenia olfaktorycznego jest zatem bezdyskusyjny. Ten element zgadza się z zapewnieniami producenta. Dla mnie osobiście problemem jest fakt, że nie ma tu nawiązań dla klasycznych Loewe Solo. W Solo Cedro nie odnalazłem bowiem ani eleganckiej lawendy, ani cienia owocowej maniery, ani genialnego szypru. Jest jedynie cedr.

Loewe Solo Cedro w trzech ujęciach

I gdyby drewno cedrowe było tu pokazane w jakiś ciekawy, oryginalny albo chociaż naturalny sposób, to problem byłby żaden. Niestety, Loewe Solo Cedro to kosmiczny wybryk, który zionie kurzem, taniością i popem. Nijak nie nawiązuje do szlachetności klasyka, a znacznie bliżej mu do najgorszych i najpodlejszych męskich premier selektywnych. Przyznam szczerze, że nie tego oczekiwałem po tak zacnej marce.

Cedr ma tu formę drobno zmielonego pyłu zmieszanego z proszkami używanymi w budownictwie (typu wapno, cement…). I w sumie to pachnie jakimś magazynem, gdzie owe proszki unoszą się w powietrzu i pozbawiają tchu. Albo jeszcze lepiej – jak wiertarką wiercimy w ścianie i na drobny pył mielimy każdą z warstw: farbę, tynk, cegłę. To tutaj właśnie mamy taki pył…

Kolejne wady? Zapach jest martwy. Nie rozwija się praktycznie na skórze.

Reklama perfum Loewe Solo i wersji Cedro

Opinia końcowa o Loewe Solo Cedro

To porażka marki Loewe i bodaj najgorsza i najbardziej popowa premiera w całej ich historii. Na chwilę obecną chyba nie przypominam sobie bardziej wypranego z emocji zapachu.

A szkoda, bo liczyłem na coś co będzie w stanie nawiązać do cedrowych wariacji DSquared2.

Nuty: drewno cedrowe, lawenda, benzoin, mandarynka, gałka muszkatołowa, czerwony pieprz, bazylia
Rok premiery: 2015 (w Polsce 2016)
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 50 i 100 mL
Trwałość: średnia, około 4-5 godzin
Twórca: b.d.

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kika
kika
6 lat temu

wielka szkoda…
lubie to starsze leowe
…i taki flakon wypasiony z drewienkami
…jednak klikam 2ml na testy

Barbara
Barbara
4 lat temu

Nie wiem czy ktoś używał Loewe cedro pisząc te opinie. Fkakonik jest stonowany a nie udziwniony to na plus. Sama woda trzyma się cały dzień i jeszcze po praniu ubrania pachną. Więc nijak się ma do tych 4-5 godzin.