3 lipca 2016

Davidoff Cool Water Exotic Summer

Davidoff Cool Water Exotic Summer znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Davidoff Cool Water Exotic Summer

Pisałem już o letniej wersji damskiego klasyka Davidoff, więc poświęcę się i napiszę też o męskiej. Cool Water Exotic Summer już od kilkunastu tygodni zdobi półki perfumerii, więc czasu na testy miałem aż nadto.

Prawda jest w tym wypadku bardzo prosta. To lżejsza wersja, faktycznie letnia, ale mocno okopana wokół serca znanego z klasyka. Zapachu nie da się pomylić z żadnym innym i już po pierwszym naciśnięciu atomizera od razu wiemy, że to kompozycja z rodziny Cool Water. Akord wodny-fougere występujący w męskim pierwowzorze to arcydzieło światowej perfumerii, choć można narzekać na jego popularność i wszechobecne podróbki.

Davidoff Cool Water Exotic Summer – reklama

W przypadku Cool Water Exotic Summer za największą zaletę uważam fakt wielkiego udziału archetypicznego akordu w tworzeniu wrażenia olfaktorycznego. Inne nuty nie wprowadzają tu zbytniego dysonansu i udanie się wtapiają w tło. Jedynie w bazie pobrzmiewa kurz i jakieś kiepskie a’la drewno, ale to szczegóły.

Opinia końcowa o Davidoff Cool Water Exotic Summer

To przyzwoita wariacja na temat klasyka. Troszkę mniej wymagająca i z pewnymi wadami, ale na tle letnich limitowanek prezentuje się więcej niż nieźle.

Nuty: szałwia, mięta, jałowiec, mandarynka
Rok premiery: 2016
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 125 mL
Trwałość: niska, około 3-4 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments