8 września 2016

Givenchy Eaudemoiselle Absolu d’Oranger

Perfumy marki Givenchy znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Givenchy Eaudemoiselle Absolu d’Oranger

Niedawno miałem okazję poznać zeszłoroczną, „arabską” edycję Eaudemoiselle. Givenchy nazwało ją Absolu d’Oranger i poświęciło, a jakże, kwiatu pomarańczy

O dziwo, nie jest to zapach lepki, ciężki i zabijający parnym pudrem. Nie przypomina też aromatu popularnego leku – Bioparoxu. Zdumienie moje jest tym większe, że perfumy skierowane były na rynek krajów arabskich, a tam na półkach dominują siekiery i topory. Nie powiem jednak, żebym z tego powodu ubolewał, ponieważ wariacja Givenchy jest naprawdę ciekawa.

Rozpoczyna się niezbyt głośno, a jednocześnie pozostaje wonią elegancką i kobiecą. Subtelna słodycz, która podbija początek, jest lekko tylko pudrowa, ale też charakteryzuje ją duża migotliwość. Eaudemoiselle Absolu d’Oranger przypomina bardziej wijącego się węgorza niż hipopotama. To oczywiście zaleta.

Arabska wersja reklamy Eaudemoiselle Absolu d’Oranger

Klasyczna nuta kwiatu pomarańczy jest cały czas wyczuwalna, ale przyjmuje tu postać słoneczną, lekką i radosną. Powiedziałbym nawet, że namalowano ją pastelami. Nic bowiem tutaj krzyczy, nie błyskają stroboskopy, ani nie ma trzęsienia ziemi. To sprawia, że perfumy Givenchy są w gruncie rzeczy znacznie bardziej amerykańskie niż arabskie, ale przy tym zachowują jakość i charakter.

W bazie jednak kwiat pomarańczy umyka, zmienia się w coś mleczno-pudrowego. Mniemam, że za ten efekt odpowiada nuta ryżu, która znalazła się w oficjalnej piramidzie Eaudemoiselle Absolu d’Oranger. Całość jest jednak naturalna i właśnie uniknięcie zakurzonych, chemicznych nut stanowi o sile tych perfum. Są one po prostu zrobione z dbałością o szczegóły, a to rzadkość w dzisiejszych czasach.

Opinia końcowa o Givenchy Eaudemoiselle Absolu d’Oranger

Szkoda, że zapach nie trafił do szerokiej dystrybucji, bo myślę, że miałby szansę podbić serca tłumów. Nie jest trudny czy dziwny, a jednocześnie prezentuje bardzo wysoką jakość biorąc pod uwagę sztukę perfumeryjną.

Nuty: kwiat pomarańczy, róża, kadzidło, bób tonka, wanilia, jaśmin
Rok premiery: 2015
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 100 mL (produkt lansowany na rynkach arabskich)
Trwałość: słaba, około 3-4 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
eufrozyna
7 lat temu

Zapowiada się niezwykle ciekawie. Marcinie, a jak z trwałością? I czy nie jest to czasem zapach bliskoskórny?

Marcin Budzyk
7 lat temu

Trwałość raczej nie jest najmocniejszą stronę Absolu d'Oranger. Jeśli chodzi o bliskoskórność, to wypada średnio.