27 stycznia 2017

Cartier La Panthere Edition Soir

Perfumy marki Cartier znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Cartier La Panthere Edition Soir

Wieczorowa edycja, Cartier La Panthere Edition Soir pojawiła się w Polsce tuż przed końcem roku

Reklamowana jako wersja bardziej specjalna, ze zreinterpretowanym koronnym akordem gardenii i nutami świetlistymi wcale nie pada daleko od klasyka, choć jednocześnie różnice nie są niezauważalne.

Na samym początku mogę powiedzieć, że La Panthere Edition Soir ma najwyraźniej zarysowaną woń octanu styrallylu (gardenolu), który był wiodącą molekułą klasyka. Zapach tej cząsteczki często przedstawiany jest jako zielony, owocowy, mokry i podobny do naturalnego aromatu gardenii, jabłek i rabarbaru. I tym razem czuć to w 100%. Cartier przedstawia bowiem perfumy z głową ukutą wokół lekko sfermentowanych jabłek wrzuconych do lodowatej wody. Właśnie ten akcent od razu pozwala odróżnić Edition Soir od Eau de Parfum.

Cartier La Panthere Edition Soir

Reszta jest raczej podobna. Zapach nie ma w sobie innych zaskakujących elementów. Jest może nieco bardziej mdły. Trochę wygląda to tak jakbyśmy na wszystkie, zróżnicowane nuty klasyka położyli cienki płat skóry. On wygładza kompozycję, lecz jednocześnie nadaje jej miękkiego, nieco połyskliwego charakteru, jeśli mogę to w ten sposób opisać. La Panthere Edition Soir jest z tego powodu bardziej komfortowa i piękna, choć mniej różnorodna.

Jeśli chodzi o parametry, to wydaje mi się, że wypada nieco gorzej od klasyka. Owszem, ma mocniejszy wstęp, ale później projekcja ulga zmniejszeniu i pod względem trwałości również przegrywa z pierwszą edycję. To potraktujcie jedynie tytułem dygresji.

Dodaj napis

Opinia końcowa o Cartier La Panthere Edition Soir

Generalnie mogę uznać tę wariację za godną wersję podstawowej. Mathilde Laurent – naczelny nos Cartier – utrzymała poziom znany ze wcześniejszych odsłon La Panthere, a jednocześnie pokazała coś nowego.

Nuty: gardenia, piżmo, akord zwierzęcy, akord kwiatowy
Rok premiery: 2016
Twórca: Mathilde Laurent
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 75 mL
Trwałość: średnia, około 5-6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Mam,sa piekne, tajemnicze, jak tytulowy "soir" i trwale, na mojej,nielaskawej zazwyczaj skorze – te utrzymuja sie bardzo dlugo. Wyjatkowe.