31 stycznia 2017

YSL Black Opium Floral Shock

Perfumy marki Yves Saint Laurent znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

YSL Black Opium Floral Shock

Floral Shock to kolejna odsłona perfum YSL Black Opium

W mojej opinii to jednak flanker najbardziej charakterystyczny ze wszystkich, a to ze względu na wyśmienicie skomponowane otwarcie, które samo w sobie zbiera mnóstwo punków. Chodzi mianowicie o zimne, trochę spopielone i kwiatowe akordy, przywołujące na myśl skojarzenia z pełną popielniczką. I to nie jest tak, że mówimy o fetorze, bowiem podobnie niektóre osoby odbierają Cuir Venenun, a bez dwóch zdań to jedna z najbardziej genialnych kreacji Parfumerie Generale. Na trop tego porównania zaprowadził mnie kwiat pomarańczy występujący w obu kompozycjach, chociaż trudno posądzać tę nutę o takie brzmienie. Z drugiej strony często kwiat ten ewoluuje w kierunku lekarsko-bioparoksowym, a stąd do popiołu papierosowego już bliżej. Nie wnikajmy jednak w szczegóły, ponieważ liczy się efekt.

Reklama perfum Yves Saint Laurent Black Opium Floral Shock

Równocześnie Black Opium Floral Shock jest oczywiście ulepny i zasłodzony – to w końcu cecha genetyczna tej rodziny. Nuta kawy umyka gdzieś w tym całym rozgardiaszu, a jej moc przyćmiewa dodatkowo blask papierosów. Mimo pozornej prostoty uważam, że taka konstrukcja akordu głowy i serca jest udana. Problemy zaczynają się, kiedy przekraczamy półmetek. Wówczas YSL zawiązuje worek z doznaniami, a my lądujemy w świecie nijakich, syntetycznych, brzydko świeżych kwiatów. Cała moc umyka i kompozycję można opisać jednym słowem: „popłuczyny”.

I tak sobie trwa i trwa… Bez szoku.

YSL Black Opium Floral Shock 50 mL

Opinia końcowa o YSL Black Opium Floral Shock

Wielki plus za odważny, mocny wstęp. Niestety, końcówka jest jego całkowitym zaprzeczeniem.

Nuty: kawa, kwiat pomarańczy, gardenia, wanilia, gruszka, frezja
Rok premiery: 2017
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL
Trwałość: średnia, około 5-6 godzin

Reklama perfum Yves Saint Laurent Black Opium Floral Shock

Pozostałe recenzje

24 października 2021

Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Wersji poprzedniej nie pamiętam (choć opisałem na blogu). Znam tę jeszcze wcześniejszą, która miała wyczuwalny paczulowy niuans i była naprawdę dobra – możliwa do zapamiętania…
A teraz mamy perfumy Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
4 lat temu

Marcinie czy znasz może jakiś zapach który jest zbliżony do absolute pour le matin ale troszkę tańszy?
kasia

Marcin Budzyk-Wermiński

To może Nicolai L'eau miXte?

Joanna 294
4 lat temu

Witam. Ostatnim udanym zakupem było Godd Girl, Panie Marcinie proszę o podpowiedź chciałbym bym coś równie dobrze skomponowanego z tym że bardziej na lato. Dziękuję J. Zawisza

Joanna 294
4 lat temu

Ten komentarz został usunięty przez autora.

Patrycja
Patrycja
1 rok temu

Osobiście bardzo lubię ten zapach. Początek mocny i wyrazisty, natomiast końcówka nie wydaje mi się jak Pan to ujął „popłuczynami”. Zapach bardzo trwały, utrzymuje się ok 8 godzin, a na ubraniach dłużej. Nuty bazy w moim odczuciu subtelnieją i robią się bardziej eleganckie niż ten mocny początek. Nie podoba mi się natomiast to, że matka YSL robi testy na zwierzętach. W ogóle moim zdaniem przydałoby się poruszyć na blogu wątek etyczny w branży perfum. Chętnie się czegoś dowiem, co ułatwi mi konsumenckie wybory.:)