7 lutego 2017

Jimmy Choo Illicit Flower

Perfumy marki Jimmy Choo znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Jimmy Choo Illicit Flower

Jimmy Choo mocno akcentuje wiosnę swoją najnowszą kompozycją o nazwie Illicit Flower

Pod jednym względem jest to na pewno zapach ciekawy, zwłaszcza, kiedy porównamy go do klasycznych Illicit i na tej podstawie będziemy wysnuwać wnioski.

Myślę, że większość zgodzi się ze mną, kiedy powiem, że współczesna perfumeria kobieca zbudowana jest na dwóch głównych wątkach: smakowicie słodkim i delikatnie kwiatowym. Do każdej z tych dwóch grup można przypisać absolutną większość premier. Illicit był bez wątpienia najbardziej typowym reprezentantem tej pierwszej, choć niezbyt wybitnym (mówiąc delikatnie). Illicit Flower idealnie za to wpisuje się w obraz grupy drugiej. Niestety, podobnie do klasyka, jego jakość jest według mnie bardzo przeciętna.

Reklama perfum Jimmy Choo Illicit Flower (w roli głównej Sky Ferreira)

Kompozycja rozpoczyna się dość wyraźnym akcentem owocowej słodyczy, lecz już po 10-15 minutach spada w objęcia kwiatkowej nijakości. Jimmy Choo ginie w tle tysiąca podobnych premier, które zbudowane były wokół syntetyków róży i jaśminu. Tutaj dochodzi do tego zakurzona, sztuczna baza i totalny brak werwy. W porównaniu do Illicit Flower nawet Dior J’adore może uchodzić za woń ekstrawagancką i łamiącą konwenanse.

Jimmy Choo Illicit Flower 100 mL

Opinia końcowa o Jimmy Choo Illicit Flower

To poniekąd ciekawe, że Jimmy Choo stawia na kreację tak masowych i będących w głównym nurcie perfum. Do tej pory wydawało mi się to niemal niemożliwe, żeby tak idealnie ucieleśnić ideę „mainstreamu”.

Nuty: róża, jaśmin, kwiat grejpfruta, pomarańcza, morela, drewno sandałowe, drewno kaszmirowe
Rok premiery: 2017
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL
Trwałość: niska, około 3 godzin

Reklama perfum Jimmy Choo Illicit Flower

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kika
kika
6 lat temu

To juz na nie-syntetykach róży i jaśminu nie pracują perfumuarze…. To ja nie chcę się Perfumować …skąd to? Przeciez to nie ambra cywet piżmo…..?zwierzęce można je …je…zasiać …wysiać i dalej będą trwać…dlaczego tak ?!

Marcin Budzyk-Wermiński

Naturalny olejek różany lub absolut jaśminu to bardzo drogie składniki. Syntetyczne rekonstrukcje są nawet kilka tysięcy razy tańsze… I pachną mniej kontrowersyjnie, łatwiej