9 maja 2017

Dunhill Icon Elite

Dunhill Icon Elite znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Dunhill Icon Elite

Elegancja i ponadczasowy styl to słowa-klucze towarzyszące premierze Dunhill Icon Elite

Czy po arcygenialnym klasyku (recenzja i nota Dunhill Icon) marce uda się powtórzyć jego sukces, czy może będzie to kompozycja w stylu Dunhill Icon Absolute: po prostu średnia?

Z Icon Elite cofam się kilka lat wstecz, kiedy na rynku męskich perfum pojawiało się mnóstwo zapachów łączących skórę z nutami drzewnymi i często tonką. W przypadku tej premiery tonki nie ma, lecz osoby znające Bvlgari Man in Black czy Issey Miyake Nuit d’Issey doskonale powinny zrozumieć klimat kompozycji.

Zestaw prezentowy Dunhill Icon Elite

Problemem Icon Elite jest jednak bardzo wyważony, ugłaskany charakter, co w przypadku połączenia wielu akordów sprawia, że cała kompozycja jest odbierana po prostu jako nijaka i niecharakterystyczna. Na dobrą sprawę cytrusy, skóra, drewno i przyprawy są jakby rozwodnione i jakby wzajemnie spłaszczały swój zapachowy potencjał. W efekcie Dunhill może tylko pomarzyć o wrażeniach niesionych przez konkurentów.

Na wspomnienie zasługują dwie cechy-zalety Icon Elite. Po pierwsze, jest to zapach, w którym uniknięto tanich i syntetycznych nut słodkich. Utrzymanie wytrawnego charakteru od początku do końca to spory sukces. Wiąże się z tym druga właściwość – brak chemicznej, zakurzonej bazy. Nie czuć tu ani tanich, białych piżm, ani drzewnych syntetyków. Oczywiście, nie łudzę się, że ich tu nie ma, ale wszystko zostało tak poustawiane, że nie razie nosa. Dodatkowo w najgłębszej bazie zostaje ciekawy ślad zielonego, nieco ciepłego wetiweru, który udanie urozmaica ten etap.

Reklama perfum Dunhill Icon Elite

Opinia końcowa o Dunhill Icon Elite

Dla mnie to typowy średniak: ani zły, ani dobry. W porównaniu do klasycznych Icon wypada jednak blado i zupełnie do nich nie nawiązuje.

Nuty: kardamon, heban, wetiwer, skóra, bergamotka, szałwia, jałowiec, pieprz, drewno sandałowe
Rok premiery: 2016 (w Polsce 2017)
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL
Trwałość: średnia, około 5 godzin

Reklama perfum Dunhill Icon Elite

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
6 lat temu

Jakoś nigdy nie zwracałam uwagi na perfumy Dunhill, mimo że pamiętam, że kiedyś pojawiały się za grosze w drogerii SP. Powąchałam jeden, może dwa zapachy z linii damskiej i mnie odrzuciło…
Marcinie mam pytanie, czy znasz może zapachy Oscara de la Renty? Jestem głównie zainteresowana zeszłorocznym Orange Flower, którego nigdzie nie można powąchać, a zapowiada się na lato ciekawie, może nawet porównywalnie z AA Guerlain…

Pozdrawiam
KJ

Marcin Budzyk-Wermiński

Niestety, zapachów Oscara de la Renty nie znam, więc nie pomogę…

Pozdrawiam

Anonimowy
Anonimowy
5 lat temu

Mam nadzieję na recenzję zspachów meskich firmy jaguar.Pozdrawia Malena