11 czerwca 2017

Givenchy Gentlemen Only Fraiche

Perfumy marki Givenchy znajdziesz w perfumerii E-Glamour.pl

Givenchy Gentlemen Only EdT Fraiche

Givenchy wciąż eksploatuje swojego męskiego klasyka i tym sposobem mamy tegoroczną edycję limitowaną o nazwie Gentlemen Only EdT Fraiche

W sumie przypomina mi zeszłoroczną odsłonę Parisian Break, choć jest od niej ciekawsza. Zapach rozpoczyna się bardzo podobnie – to mięta i cytrusy, choć w przypadku Gentlemen Only Fraiche poziom cukru jest wyższy, a i same kreacja cytrusów wypada bardziej przyjaźnie. Nie mamy więc ostrych cytryn i skojarzeń z detergentami, lecz bardziej pomarańcze i mandarynki. Wyraźniej mniej jest kwasu, a więcej fruktozy.

Givenchy nie stawia na perfumy zmienne i ambitne, ale po prostu odświeżające i w takiej kategorii Gentlemen Only Fraiche daje radę. Po początkowym orzeźwiającym otwarciu z miętą zapach wchodzi w cytrusowe brzmienia i taki pozostaje już do końca. Nie ma tam za dużo iskier, a w zamian czuć, że nie są to owoce pierwszej świeżości. Nie dyskwalifikuje to jednak kompozycji.

Reklama perfum Givenchy Gentlemen Only Fraiche

Wadą jest natomiast wyraźnie większe stężenie tanich, drzewnych utrwalaczy. I tutaj porównuje je już z bezpośrednim tegorocznym konkurentem – Hugo Man Iced. Na ich tle perfumy Givenchy są wyraźnie bardziej „ugładzone” i chemiczne. Nie jest to poziom latających fartuchów laboratoryjnych, ale gdybym miał wybierać, to stawiam na premierę Hugo Boss.

Opinia końcowa o Givenchy Gentlemen Only Fraiche

Zakładam, że mężczyźnie będą limitowanym zapachem Givenchy zauroczeni. Początkowa mięta i cytrusy to uniwersalny sposób na kreację męskich perfum na lato.

Nuty: mięta, cytrusy, wetiwer, szałwia
Rok premiery: 2017
Twórca: b.d.
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 100 mL
Trwałość: dobra, około 5 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments