25 lipca 2018

Escada Sorbetto Rosso

 

Escada Sorbetto Rosso
Escada Sorbetto Rosso

 

Escada Sorbetto Rosso nie trafiła do oficjalnej dystrybucji w Polsce, ale musiałem poświęcić im czas i napisać choć kilka słów

Bez żadnego czytania spisu nut, z olbrzymią łatwością poczujemy, że są to perfumy arbuzowe. To rodzi pewne problemy, ponieważ pochopnie możemy nazwać je prostackimi lub syntetycznie landrynkowymi. Kiedy jednak zagłębimy się w kompozycję i pozwolimy jej pracować na skórze, okaże się, że ten linearny i miałki arbuz jest dobrze skrojony.

Escada Sorbetto Rosso 100 mL
Escada Sorbetto Rosso 100 mL

Owszem, są tu arbuzowe landrynki, są elementy plastikowe, ale jest też mnóstwo detali, które budują całość. Na początku to cytrusowe iskierki, później owocowo-kremowy niuans z polskich sadów (jabłko-gruszka), cień „sexi-plexi” kwiatów i bardzo mocno zaznaczony ton wodny rodem z Light Blue. Nad tym wszystkim króluje arbuz.

Musimy mieć świadomość, że nie istnieje coś takiego jak olejek arbuzowy, ale Escada Sorbetto Rosso pachnie tonami, które znamy z naturalnego, dojrzałego owocu. I to niewątpliwa zaleta. Bardzo umiejętnie wpleciono do kompozycji akordy drinkowo-escadowe, więc sam fakt syntetyczności w tym wypadku nie może wpłynąć istotnie na ocenę, ponieważ Escada prezentuje zapach rzetelny i dobry.

Opinia końcowa o Escada Sorbetto  Rosso

Sorbetto Rosso to pozytywny akcent wśród letnich limitowanek. Doceniam fakt, że jest „jakiś”, ma element wyróżniający go z innych kompozycji na rynku, a cała konstrukcja zaskakuje połączeniami i detalami.

 

Najważniejsze cechy:

  • + ultraarbuzowy charakter
  • +/- ładne, choć syntetyczne detale
  • – nieco mdła, słodkawo-drzewna baza, ale bez tanich, drzewnych utrwalaczy i kurzu

Nuty: arbuz, akord wodny, gruszka, jabłko, kwiat tiary, praliny, mandarynka, truskawka, róża, ambra, piżmo
Rok premiery: 2018
Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL, edycja limitowana
Trwałość: średnia, około 3-4 godzin
Twórca: b.d.

Reklama perfum Escada Sorbetto Rosso

Najważniejsze cechy:

Charakterystyka:

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowy
Anonimowy
5 lat temu

fajna reklama, to fakt arbuzowe jak nic, spodoba się fanom 3 D

Marcin Budzyk-Wermiński

I jeszcze małe sprostowanie: Sorbetto Rosso jest dostępny w Polsce bez problemu w oficjalnej dystrybucji, więc można testować bez przeszkód 🙂