9 sierpnia 2019

Lacoste L’Homme Timeless

Lacoste L'Homme Timeless

W większości podłe perfumy Lacoste nigdy nie wzbudzały we mnie emocji. Problem polega albo na tym, że są bardzo niskiej jakości, albo po prostu są średniakami nie do zapamiętania.

Oczywiście, czasami trafiają się kompozycje dobre, np.: Lacoste Pour Femme Intense, ale nawet wówczas o wybitności nie może być mowy. Tym sposobem nie chciało mi się nawet marnować dnia na globalne testy Lacoste L’Homme Timeless, ale w końcu nie żałuję, że to zrobiłem. I to w dodatku podwójnie.

Okazuje się, że perfumy te są całkiem niezłe. Reprezentują nurt znany z klasyka L’Homme, ale są ciekawsze według mnie. Plusów zresztą zdobywają więcej.

Lacoste L'Homme Timeless 50 mL

Zaczynając od końca muszę napisać, że L’Homme Timeless ma wyjątkowo naturalną, cedrową bazę. To jest po prostu cud, że pachnidło z tego segmentu po kilku godzinach pachnie cedrem, a nie jakimiś zakurzonymi piżmowo-ambrowo-drzewnymi koszmarami. Co więcej, producent anonsuje, że syntetyki piżmowe i ambrowe są wykorzystywane w formule tego zapachu. I to jest dobry przykład perfum, w których pełnią one rolę utrwalaczy, ale jednocześnie nie wprowadzają fatalnej tanioszki do bazy. Tu naprawdę czuć kawałek cedrowej deski.

Sam aromat jest ponadczasowy, niesłodki, bardzo męski. Nie doświadczamy żadnych rewelacji czy ekstrawaganckich brzmień. Początek jest minimalnie okraszony słodyczą (ale nie tyle, żeby określenie „niesłodki” traciło na sensie). Czuć pewną kwaskowatość cytrusów, ale od samego startu jest to zapach drzewny. Później nabiera pewnego przyprawowego odcienia. Mamy tutaj kolejny element klasycznej, męskiej perfumerii, czyli duet kardamon-imbir. I później płynnie przechodzimy do bazy.

L'Homme Lacoste Timeless opinie

Opinia końcowa o perfumach Lacoste L’Homme Timeless

Całość nie sprawia wrażenia, że to coś niezwykłego. Natomiast  wykonanie perfum jest według mnie na wysokim poziomie. W gąszczu kolejnych dramatycznie syntetycznych pozycji, Lacoste L’Homme Timeless jawi się jako coś bardziej naturalnego. Dla mnie to kompozycja, która stoi wyżej od Dior Sauvage – choć to ta sama rodzina zapachowa. Myślę, że jeśli ktoś polubił Mont Blanc Explorer, to również tutaj odnajdzie kilka nut dla siebie.

Kampania perfum Lacoste L’Homme Timeless

Zdjęcie z kampanii Lacoste Timeless

Najważniejsze cechy:

charakter: drzewny

+ naturalny wydźwięk nut

+/- klasyczny, choć wtórny charakter

+ dobre zagranie syntetykami drzewno-piżmowymi, które utrwalają,  ale nie pachną źle

Charakterystyka:

Nuty: bergamotka, kardamon, rabarbar, imbir, pieprz, jaśmin, drewno cedrowe, wanilia, akord ambrowy, akord piżmowy

Rok premiery: 2019

Twórca: b.d.

Cena, dostępność, linia: woda toaletowa dostępna w pojemności 50 i 100 mL

Trwałość: dobra, około 6-7 godzin

Pozostałe recenzje

24 października 2021

Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Wersji poprzedniej nie pamiętam (choć opisałem na blogu). Znam tę jeszcze wcześniejszą, która miała wyczuwalny paczulowy niuans i była naprawdę dobra – możliwa do zapamiętania…
A teraz mamy perfumy Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ola
Ola
2 lat temu

O, próbowałam niedawni:) Dla mnie to takie bezpieczne perfumy miejskie.
Nic nadzwyczajnego ale miło…
Z tym, że jestem po „tescie lotniskowym”, więc bazuję na dość pobieznym wrazeniu.