2 listopada 2019

Smutne wieści z Paryża

Perfumy Nicolai w Polsce

Moi Drodzy,

w jednym z ostatnich dni października otrzymałem bardzo smutną wiadomość. Współzałożyciel marki i mąż Patricii de Nicolai odszedł od nas 20 października bieżącego roku.

To wielka szkoda, bo był człowiekiem wybitnym. To właśnie on przekonał Patricię do pomysłu stworzenia własnej firmy, kiedy okazało się, że z powodu płci nigdy nie będzie jej dane pokierować rodzinnym domem Guerlain. W latach 1989-2015 pełnił funkcję dyrektora generalnego – odpowiadał za wszystko poza kreacją samych perfum. Kiedy przekazywał stery swojemu synowi (Axel de Nicolai), Nicolai Parfumeur Createur stało się jednym z najważniejszych punktów na perfumeryjnej mapie świata.

Patricia de Nicolai wielokrotnie powtarzała, że bez Jean Louis Michau’a nie byłoby dzisiejszego sukcesu. A ta siła marki pozostanie, oby na zawsze, źródłem pamięci o współzałożycielu.

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CoCo*Stars
CoCo*Stars
4 lat temu

Śmierć jest przykra. Nikt nie powinien umierać

teresa
teresa
4 lat temu
Reply to  CoCo*Stars

Na pewno tak jest. Dlatego staram się myśleć, że po śmierci, tu na ziemi, czeka mnie coś lepszego

jarek
jarek
4 lat temu
Reply to  CoCo*Stars

Nikt nie powinien umierać. Niestety, niedawno też do tego doszedłem. Wbrew pozorom śmierć nie jest czymś normalnym, bo nie jest normalne wiele lat rozwijać i umacniać z kimś bliskim relację, by potem nagle zostało to przecięte jak nożyczkami. Ja jednak wierzę, że Pan Jezus pokonał śmierć.

art
art
4 lat temu

Smutna wiadomość, a przy okazji ciekawa informacja zza kulis perfumeryjnego świata. Podobną historię opowiedziała w wywiadzie Christine Nagel.