21 lipca 2020

Narciso Rodriguez Narciso Eau de Parfum Ambree

Perfumy Narciso Rodrigueza uwielbiam i uważam, że większość z nich prezentuje poziom nieosiągalny dla innych firm.

Najnowszy zapach – Narciso Rodriguez Narciso Eau de Parfum Ambree – wzbudza jednak moje niejednoznaczne emocje. Jest lekki, trudny do uchwycenia i nawet do opisania. Obawiam się jednak, że nie wynika to z jego wyjątkowej wartości, lecz z tego, że kompozycja jest bardzo prosta i zbyt chemiczna. Siłą perfum tej marki było genialne (być może najlepsze na świecie) zagranie białymi piżmami – z definicji składnikami syntetycznymi, które łączono z przepiękną naturą (kwiatami, wetiwerem czy in.). Efekty były zazwyczaj oszałamiające (for Her EdP, for Her EdP, Narciso i inne.).

Narciso Eau de Parfum Ambree

A w odsłonie Ambree coś nie zagrało. Być może połączenie aż trzech grup syntetyków (piżmowe, ambrowe i drzewne) spowodowało, że świetny balans został zachwiany. Całość wygląda tak, jakby perfumiarz powrzucał różne chemiczne utrwalacze do jednego flakonu i powiedział: „oto moje dzieło, zachwycajcie się”. I to jest wada.

Perfumy Narciso Eau de Parfum Ambree mogę zyskać w nosach osób lubiących klimaty molekularne, w których składniki naturalne nie występuję wcale lub ich rola została zredukowana. Trudno jednak powiedzieć, że to perfumy o wysokiej jakości lub jakichś niezwykłych walorach olfaktorycznych.

Gra na skórze stoi na niskim poziomie. Od początku do końca doświadczamy nuty zakurzonej i lekko pudrowej, ale o jakości niskiej półki. Rola akordów kwiatowych została zredukowana do kreacji efektu zasuszonego, zmielonego i zakurzonego kwiecia. Nie ma ani soczystości kwiatów, ani gry innych składników, ani nawet te syntetycznego piżmowo-ambrowo-drzewne tony nie grają tak, jak moglibyśmy oczekiwać.

Opinia końcowa o perfumach Narciso Rodriguez Eau de Parfum Ambree

Moim zdaniem to najsłabszy przedstawiciel rodziny Narciso i myślę, że jedne ze słabszych perfum w ogólnej ofercie marki Narciso Rodriguez. Pod każdym względem plasują się znacznie poniżej tego, do czego przywykliśmy w kontekście tej firmy. Na szczęście to tylko edycja limitowana, która zniknie szybko z rynku.

Kampania perfum Narciso Rodriguez Narciso Eau de Parfum Ambree

Kampania perfum Narciso EdP Ambree

Wszystkie zdjęcia i materiały oficjalne pochodzą ze strony narcisorodriguez.com

Najważniejsze cechy:

charakter: syntetyczno-piżmowy

  • +/- nawiązania do klasyka tylko w materii użycia białego piżmo
  • – bardzo syntetyczny wydźwięk
  • – kompozycja płaska, monotonna, chemiczna

Charakterystyka:

Nuty: akord piżmowy, akord ambrowy, drewno kaszmirowe, ylang ylang, frangipani, drewno cedrowe, wanilia

Rok premiery: 2020

Twórca: Aurelien Guichard

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 90 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin, ale zapach ma wybitnie niską projekcję

Pozostałe recenzje

24 października 2021

Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Wersji poprzedniej nie pamiętam (choć opisałem na blogu). Znam tę jeszcze wcześniejszą, która miała wyczuwalny paczulowy niuans i była naprawdę dobra – możliwa do zapamiętania…
A teraz mamy perfumy Dior Miss Dior Eau de Parfum 2021

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja
Patrycja
1 rok temu

Panie Marcinie ubolewam nad wycofaniem mojego chloe l’eau. Magia. Czy może Pan polecić coś podobnego ….

CoCo*Stars
CoCo*Stars
1 rok temu

Ciągle szukam swojego Narciso i na ten moment żaden mnie nie „kupił”. Szczerze mówiąc wszystkie są piękne na swój sposób ale jakieś takie nie moje. Myślałam, że może Ambree okaże się dobry ale chyba szkoda czasu i nosa na testy.

Aga
Aga
1 rok temu

Jestem ciekawa jak pachną mimo niskiej oceny. Aktualnie używam Narciso Fleur Mucs oraz Poudree ale na 1 miejscu nadal Si Fiori!

Katarzyna
Katarzyna
1 rok temu

Zgadzam się z oceną zapachu. Po For Her Czarnym (który kochałam!) kupiłam różową buteleczkę (pomyliłam się przy zakupie), której nie mogłam skończyć. Potem w ciemno zakup Narciso (męczę się z nim już 5 lat (30 ml)…). Mam wrażenie, że z każdym ich zapachem jest gorzej… Bardziej płasko i tandetnie.