21 lipca 2020

Narciso Rodriguez Narciso Eau de Parfum Ambree

Perfumy Narciso Rodrigueza uwielbiam i uważam, że większość z nich prezentuje poziom nieosiągalny dla innych firm.

Najnowszy zapach – Narciso Rodriguez Narciso Eau de Parfum Ambree – wzbudza jednak moje niejednoznaczne emocje. Jest lekki, trudny do uchwycenia i nawet do opisania. Obawiam się jednak, że nie wynika to z jego wyjątkowej wartości, lecz z tego, że kompozycja jest bardzo prosta i zbyt chemiczna. Siłą perfum tej marki było genialne (być może najlepsze na świecie) zagranie białymi piżmami – z definicji składnikami syntetycznymi, które łączono z przepiękną naturą (kwiatami, wetiwerem czy in.). Efekty były zazwyczaj oszałamiające (for Her EdP, for Her EdP, Narciso i inne.).

Narciso Eau de Parfum Ambree

A w odsłonie Ambree coś nie zagrało. Być może połączenie aż trzech grup syntetyków (piżmowe, ambrowe i drzewne) spowodowało, że świetny balans został zachwiany. Całość wygląda tak, jakby perfumiarz powrzucał różne chemiczne utrwalacze do jednego flakonu i powiedział: „oto moje dzieło, zachwycajcie się”. I to jest wada.

Perfumy Narciso Eau de Parfum Ambree mogę zyskać w nosach osób lubiących klimaty molekularne, w których składniki naturalne nie występuję wcale lub ich rola została zredukowana. Trudno jednak powiedzieć, że to perfumy o wysokiej jakości lub jakichś niezwykłych walorach olfaktorycznych.

Gra na skórze stoi na niskim poziomie. Od początku do końca doświadczamy nuty zakurzonej i lekko pudrowej, ale o jakości niskiej półki. Rola akordów kwiatowych została zredukowana do kreacji efektu zasuszonego, zmielonego i zakurzonego kwiecia. Nie ma ani soczystości kwiatów, ani gry innych składników, ani nawet te syntetycznego piżmowo-ambrowo-drzewne tony nie grają tak, jak moglibyśmy oczekiwać.

Opinia końcowa o perfumach Narciso Rodriguez Eau de Parfum Ambree

Moim zdaniem to najsłabszy przedstawiciel rodziny Narciso i myślę, że jedne ze słabszych perfum w ogólnej ofercie marki Narciso Rodriguez. Pod każdym względem plasują się znacznie poniżej tego, do czego przywykliśmy w kontekście tej firmy. Na szczęście to tylko edycja limitowana, która zniknie szybko z rynku.

Kampania perfum Narciso Rodriguez Narciso Eau de Parfum Ambree

Kampania perfum Narciso EdP Ambree

Wszystkie zdjęcia i materiały oficjalne pochodzą ze strony narcisorodriguez.com

Najważniejsze cechy:

charakter: syntetyczno-piżmowy

  • +/- nawiązania do klasyka tylko w materii użycia białego piżmo
  • – bardzo syntetyczny wydźwięk
  • – kompozycja płaska, monotonna, chemiczna

Charakterystyka:

Nuty: akord piżmowy, akord ambrowy, drewno kaszmirowe, ylang ylang, frangipani, drewno cedrowe, wanilia

Rok premiery: 2020

Twórca: Aurelien Guichard

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 90 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 8-9 godzin, ale zapach ma wybitnie niską projekcję

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Patrycja
Patrycja
4 miesięcy temu

Panie Marcinie ubolewam nad wycofaniem mojego chloe l’eau. Magia. Czy może Pan polecić coś podobnego ….

CoCo*Stars
CoCo*Stars
4 miesięcy temu

Ciągle szukam swojego Narciso i na ten moment żaden mnie nie „kupił”. Szczerze mówiąc wszystkie są piękne na swój sposób ale jakieś takie nie moje. Myślałam, że może Ambree okaże się dobry ale chyba szkoda czasu i nosa na testy.

Aga
Aga
4 miesięcy temu

Jestem ciekawa jak pachną mimo niskiej oceny. Aktualnie używam Narciso Fleur Mucs oraz Poudree ale na 1 miejscu nadal Si Fiori!

Katarzyna
Katarzyna
3 miesięcy temu

Zgadzam się z oceną zapachu. Po For Her Czarnym (który kochałam!) kupiłam różową buteleczkę (pomyliłam się przy zakupie), której nie mogłam skończyć. Potem w ciemno zakup Narciso (męczę się z nim już 5 lat (30 ml)…). Mam wrażenie, że z każdym ich zapachem jest gorzej… Bardziej płasko i tandetnie.