3 września 2020

Perfumy Sylvaine Delacourte już w Polsce

Perfumy Sylvaine Delacourte

Po raz pierwszy od czterech lat mogę napisać z pełnym przekonaniem, że to w Impressium pojawiła się najważniejsza marka niszowa danego roku – i to biorąc pod uwagę wszystkie perfumerie.

Większość osób kojarzy Sylvaine Delacourte z bajkowym zapachem Guerlain Insolence, który wykreowała razem z Mauricem Roucelem. Część osób może pamiętać też L’Instant (tu z kolei jej partnerką była Randa Hammani), Double Vanille czy pierwszą wersję La Petite Robe Noire. Dorobek Sylvaine Delacourte jest znacznie większy, ponieważ przez 15 lat stworzyła też wszystkie zapachy „bespoke” dla najlepszych klientów Guerlain i większość linii butikowej (np. Gourmand Couquin).

Sylvaine Delacourte 3 perfumy

W 2017 roku postanowiła jednak otworzyć własną markę. Jej debiutancka linia poświęcona została piżmu w różnorodnych odsłonach: od miękkiej i paszminowej Dovany po wytrawnie kadzidlane i oparte na kwiatach nieśmiertelnika Helicriss. Francuskie Elle napisało wówczas, że jest to najbardziej obiecująca z nowych marek niszowych na świecie. Później pojawiła się seria waniliowa i ta najnowsza – poświęcona kwiatu pomarańczy.

Sylvaine Delacourte tworzy swoje zapachy współpracując z innymi nosami. Jest wśród nich Maurice Roucel, Randa Hammani czy Irene Farmachidi. Każda z kompozycji swój charakter zawdzięcza naturalnym ingrediencjom, np. cała kolekcja waniliowa bazuje na absolucie madagaskarskiej wanilii. Linia piżmowa również powstała na tej zasadzie: Florentina zawiera absolut irysa florenckiego, Helicriss – kadzidło i kocanki, Smeraldo – arcydzięgiel i żywicę mastyksową itd…

Żaden z tych zapachów nie szokuje. To nie jest nisza głęboka i kontrowersyjna (jak np. Rania J czy Beaufort). Delacourte tworzy zapachy z klasą, elegancją i o niebywałej jakości, zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.  Niektóre z nich są jednak totalnie odkrywcze, np. Oscarine – zapach sosny, czarnej porzeczki, maliny i kwiatu pomarańczy. Oprócz typowo letniego Oranzo, perfumy te są uniwersalne lub skierowane w stronę jesieni i zimy. To stąd właśnie data debiutu kolekcji.

Wszystkie kompozycje prezentowane są w dwóch pojemnościach: 30 i 100 mL.

Perfumy Sylvaine Delacourte dostępne są w Polsce wyłącznie w perfumeriach Impressium w Łodzi (Piotrkowska 243) i w Warszawie (Dom Handlowy Mysia 3) oraz online – KLIK

Perfumy niszowe

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gosia
Gosia
7 miesięcy temu

Zatem znowu niebawem zawitam na Mysią żeby poniuchać tę jakże intrygującą wanilię

Anonimowo
Anonimowo
7 miesięcy temu

Powinno być : Żaden z tych zapachów nie szokuje.