6 listopada 2022

The House of Oud Sapphire Blue

The House of Oud Sapphire Blue

The House of Oud nie zwalnia tempa, ale tym razem prezentuje kompozycję naprawdę ciekawą (po raczej przeciętnej Emerald Green)

Sapphire Blue to perfumy migdałowo-waniliowe. Wyróżniają się jednak swoją lekkością, a poszczególne nuty – które możemy kojarzyć jako ciężki i ulepne- nabrały tu świetlistości. Już sam początek potrafi zaskoczyć elementem słodkim, ale w tym samym czasie nieco frywolnym, bo przypominającym gumę do żucia. To trwa jednak tylko kilka sekund. Co ważne, ten puzzel gra naprawdę szlachetnie, więc o żadnej taniości nie ma mowy.

Później pokazuje się cieplejszy migdał, a efekt gumy przekształca się w wątek kwiatowy i słoneczny. Wyraźniej czuć, że w perfumach tych mamy trzy dominujące nuty: jaśmin, migdał i wanilię. Tworzą one spójną całość i prezentują ciekawą grę. To dzięki temu zapach nie nudzi, a potrafi zaskoczyć. Wkracza w objęcia pudrowe i kosmetyczne, momentami przypomina woń ciasta migdałowego, ale na każdym etapie zachowuje szlachetność i lekkość. Zdarza się też, że jaśmin wejdzie w klimaty alienowskie, ale zazwyczaj ma bardziej zwiewną formę. Również czas, w którym The House of Oud Sapphire Blue przekracza granice gourmand jest ograniczony. Migdał i wanilia trzymają się tu bardziej czystej, kobieco-pudrowej formy.

Plusem tych perfum jest też fakt naturalnego wydźwięku. Nie czuć na żadnym etapie jakiejś sztuczności, więc brawa dla twórcy za taką konstrukcję. Baza jest dość lekka i logicznie związana z etapami poprzednimi. Można wręcz powiedzieć, że stanowi ich połączenie w bardziej cielesnej, delikatniejszej formie, z niewielkim wybiciem frakcji piżmowych i czystych.

Opinia końcowa o perfumach The House of Oud Sapphire Blue

Bardzo udane połączenie wanilii, migdałów i jaśminu. Co ważne, marka zaprezentowała jest oryginalnej formie, bo trudne znaleźć inne perfumy, które byłoby tak lekkie i nasycone światłem.

Wszystkie zdjęcia i materiały oficjalne pochodzą ze strony thoo.it

Najważniejsze cechy:

charakter: migdałowo-waniliowy

+ ciekawa konstrukcja i gra nut

+ dobry balans kompozycji i trzech nut wiodących

+ brak wejścia w obszary tanie i zakurzone

Charakterystyka:

Nuty: laur, przyprawy, mandarynka, migdały, jaśmin, wanilia, piżmo, orchidea, bób tonka

Rok premiery: 2022

Twórca: Cristian Calabro

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 75 mL

Trwałość: dobra, około 5-6 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments