22 marca 2023

Gucci Bloom Intense

Gucci Bloom Intense

Od pewnego czasu premiery tej firmy zawsze wzbudzają we mnie ciekawość i z przyjemnością o nich piszę

W przypadku Gucci Bloom Intense też tak jest, choć kompozycję trudno nazwać wizjonerską. Trudno nawet nazwać ją intensywną, jeśli weźmiemy pod uwagę innych członków zacnej rodziny Bloom. Jednocześnie ma pewne cechy, które mogą być pożądane. Jest bardziej kremowa, drzewno-słodka od klasyka. Być może zmiana formuły lub jej steżenie spowodowały, że nieco ucierpiały parametry i kompozycja nie projektuje tak, jak moglibyśmy się tego spodziewać. Jest bardziej „tłusta” i przyskórna.

Baza miała być szyprowa, ale powiedzmy sobie szczerze, że bez tego opisu nie wpadłbym na to. Szyprowe to są zapachy Sisley’a, w których naprawdę czuć mech. A w Gucci Bloom Intense to czuć ledwie jakiś syntetyczny efekt rozcieńczonego mchu z drzewnymi molekułami. Także jeśli ktoś oczekiwał mszystej bazy, to jej tutaj po prostu nie ma. Natomiast kompozycja zachowuje swoją kwiatową tłustość, słodycz i kremowość na pierwszym planie, więc syntetyczny niuans a’la szyprowy nie psuje wrażenia.

Kanwą, która jest wyczuwalna od początku do końca, są białe kwiaty z stylu „bloomoskim”. To piękny, dopracowany akord, który uratuje chyba każdą pozycję w tej kolekcji. Natomiast nie ma potrzeby jego opisywania, ponieważ osoby zainteresowane wiedzą, jak pachnie (na podstawie poprzednich pozycji tej rodziny).

Opinia końcowa o perfumach Gucci Bloom Intense

To perfumy logicznie powiązane z kolekcją, ale nie są na pewno ich najmocniejszą pozycją – zwłaszcza, że niektóre wariacje na temat Bloom Eau de Parfum były bardzo dobre, np.: Ambrosia di Fiori.

Kampania perfum Gucci Bloom Intense

Wszystkie zdjęcia i materiały oficjalne pochodzą ze strony gucci.com

Najważniejsze cechy:

charakter: kwiatowy

  • +/- logiczne nawiązanie do pozostałych kompozycji z serii
  • + wprowadzenie słodszego, bardziej kremowego niuansu
  • – tani akord szyprowy w bazie

Charakterystyka:

Nuty: gruszka, imbir, mandarynka, jaśmin, kwiat pomarańczy, akord mchu, akord piżmowy, kokos, paczula

Rok premiery: 2023

Twórca: Alberto Morillas

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 30, 50 i 100 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 7-8 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Bożena
Bożena
6 miesięcy temu

Mam z tej serii podstawowe Bloom EDP oraz czerwoną Ambrosię – póki co żaden z flankerow Bloom ich nie przebił. Jednak na bank przetestuję nowego członka rodziny.