31 maja 2023

Pont des Arts Jardin des Avelines

Pont des Arts Jardin des Avelines

Druga z kompozycji tej marki jest zapachem w całości kobiecym

Pont des Arts Jardin des Avelines to perfumy różane, ale o kilku cechach, które odróżniają je od konkurencji. Bertrand Duchaufour powiedział, że chciał w nich zawrzeć całą złożoność tego kwiatu. Po części się to udało, ale jednak jego róża wyraźnie ciąży w kierunku herbacianym, zielonym i podbitym miodową słodyczą. Z róż chyba miodu się nie zbiera, ale gdyby tak było, to jego nuta mogłaby być składową tej kompozycji.

Zapach jest jednak świetlisty i dość lekki. Sporo w nim zieleni, która gra na tle akordu herbacianego. Na wstępie pojawi się też element kwaskowy, wyraźnie cytrusowy.

W następnej partii Jardin des Avalines wchodzi w obszary wprost różane. Staje się zdecydowanie bardziej intensywny. Ciężar kompozycji jest jednak równo rozłożony pomiędzy zielone listowie i płatki. Dodatkami w tej partii jest element drapiąco-miodowo, taki jakby kolec. W tym elemencie poczujemy również najbardziej charakterystyczne elementy, które definiują czysty olejek. Warto dodać, że nuta róży w tych perfumach pochodzi od naturalnych ingrediencji: absolutu róży marokańskiej oraz olejku (esencji) z róży z Isparty, z Turcji.

W trzeciej partii akord różany nabiera nieco fiołkowego podbicia. Zwiększa się ilość słodyczy, pojawia się subtelny akord pudrowanych cukierków rzuconych w różane krzaki. To jednak nie jest baza, ponieważ czwartym wyraźnym niuansem jest element będący połączeniem drewna sandałowego i róży – i tak właśnie pachnie najgłębszy fundament Jardin des Avelines.

Opinia końcowa o perfumach Pont des Arts Jardin des Avelines

Wydawać by się mogło, że perfumy różane muszą być nudne, ale Bertrand Duchaufour po raz kolejny pokazał, że potrafi czarować zapachami.

Wszystkie zdjęcia i informacje oficjalne pochodzą ze strony Perfumerii Impressium

Najważniejsze cechy:

charakter: różany

+ bardzo wysoka jakość składników

+ oryginalny charakter (jak na perfumy różane)

 

Charakterystyka:

Nuty: róża, mandarynka, kolendra, fiołek, drewno sandałowe, benzoin, drewno cedrowe

Rok premiery: 2023

Twórca: Bertrand Duchaufour

Cena, dostępność, linia: woda perfumowana dostępna w pojemności 50 i 100 mL

Trwałość: bardzo dobra, około 7-8 godzin

Pozostałe recenzje

Dołącz do dyskusji

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments